روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
پنجشنبه 27 دي 1397 / 10 جمادي الأول 1440 / a 17 Jan 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
کليک
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 08 بهمن 1391 - ساعت 19:00
شماره خبر: 100771015742
سطح: حرفه‌اي
تکراري يا منحصر‌به‌فرد در اکسل؟
فهرست شماره تلفن، کد ملی، نام و نام‌خانوادگی افراد و... از جمله فهرست‌هایی است که تکراری بودن اطلاعات در آنها اشکال اساسی دارد. گاهی اوقات اطلاعات تکراری در این فهرست‌ها نباید وجود داشته باشد و گاهی اوقات نیز ممکن است نیازمند اطلاعات منحصر به‌فرد در یک فهرست باشید.

 همان‌طور که می‌دانید نرم‌افزار اکسل از مجموعه نرم‌افزاری آفیس یکی از بهترین برنامه‌ها برای مدیریت این‌گونه اطلاعات به‌شمار می‌رود و این نرم‌افزار امکانات مختلفی را نیز برای پیدا کردن سلول‌های دارای مقادیر تکراری یا منحصر‌به‌فرد در اختیار شما قرار می‌دهد که برخی آنها با به‌کارگیری فرمول‌های پیچیده قابل دسترسی‌اند و برخی دیگر به روش‌های بسیار ساده همچون روشی که در ادامه معرفی می‌کنیم:

اطلاعات تکراری:

1ـ برای مشخص کردن اطلاعات تکراری در هر ستون یا سطر از نرم‌افزار اکسل باید ابتدا سلول‌های موردنظر (کل ستون یا سطر موردنظر) را به‌حالت انتخاب درآورید.

2ـ از ریبون بالای نرم‌افزار به تب Home بروید و روی گزینه Conditional Formatting کلیک کنید.

3ـ از منوی به‌نمایش درآمده گزینه Highlight Cells Rules را انتخاب کرده و در نهایت روی uplicate Values کلیک کنید.

4ـ در پنجره به‌نمایش درآمده دو گزینه قابل انتخاب است. در کادر اول از سمت چپ، مقدار Duplicate را انتخاب کرده و در کادر دوم، یکی از مقادیر را برای ایجاد تمایز بین سلول‌های عادی و سلول‌های دارای مقادیر تکراری انتخاب کنید.

5ـ با کلیک روی گزینه OK مشاهده می‌کنید که سلول‌های دارای مقادیر تکراری با توجه به علامت تمایزی که در مرحله 4 مشخص کرده‌اید، از سلول‌های دیگر جدا شده‌اند.

اطلاعات منحصر‌به‌فرد:

1ـ روش مشخص کردن این اطلاعات نیز همچون مراحل قبل است. تنها تفاوت این قابلیت در مرحله 4 است که باید در کادر اول از سمت چپ گزینه Unique را انتخاب کنید.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: