روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 28 بهمن 1397 / 11 جمادي الثاني 1440 / a 17 Feb 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
چارديواري
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 09 بهمن 1391 - ساعت 19:00
شماره خبر: 100771030052
حياط نُقلي و خانوادگي
این روزها کمتر خانه‌ای را می‌بینیم که حیاطی هر چند کوچک داشته باشند، اما اگر شما هنوز در این‌گونه خانه‌ها سکونت دارید خوب است برای ایجاد تغییرات در حیاط هم دست به کار شوید. اگر خانه قدیمی است باید در اولین مرحله اقداماتی برای نوسازی آن انجام دهید. البته اگر حیاط هم ندارید، اما یک بالکن در منزل دارید هم می‌توانید آن را به یک حیاط کوچک تبدیل کنید. حیاط‌ها و بالکن‌ها می‌تواند یک پیشنهاد بسیار عالی برای یک عصر دلنشین باشد، البته اگر هوا پاک بوده و چندان هم سرد نباشد.

اگر امکان مالی برای پرداخت هزینه تعویض کف حیاط یا بالکن را دارید حتما در فکر این کار و حتی‌الامکان سنگ‌کردن کف آنها باشید در غیر این صورت باید کفپوش حیاط را از هر جنسی که هست کاملا تمیز کنید تا در حد امکان نو و تازه شود، سپس سراغ سیمان‌های رنگ و رو رفته گوشه و کنار حیاط بروید و آنها را بازسازی کنید.

پس از این کارها به فکر یک ست‌ نشیمن برای حیاط باشید. نیازی نیست برای این کار هزینه زیادی اختصاص دهید، بلکه فقط داشتن سلیقه کافی است. بعد از آن یک میز متناسب با مبل‌ها هم انتخاب کرده تا ست خود را کامل کنید. حتی می‌توانید از یک میز و چند صندلی قدیمی که با سلیقه بازسازی و رنگ‌آمیزی شده‌ اند بهره بگیرید. این فضا باعث می‌شود خانواده شما ساعات بیشتری در کنار هم باشند.

اگر زحمت می‌کشید و چنین فضای دلنشینی را برای حیاط خانه خود می‌سازید بهتر است یک سقف مناسب هم برای آن تدارک ببینید تا در عصرهای بارانی بهار هم بتوانید از آن فضا استفاده کنید. البته سقف‌های طلقی که نور را هم از خود عبور می‌دهد پیشنهاد بسیار مناسبی می‌تواند باشد.

بد نیست برای این مکان چراغی هم در نظر بگیرید تا در عصرها و شب‌های زمستان هم بتوانید نهایت استفاده را از آن ببرید. این روزها چراغ‌های بسیار زیبایی برای فضاهای باز طراحی شده که با هر سلیقه و هر توان مالی می‌توان یکی از آنها را انتخاب کرد.

شما می‌توانید این قسمت از خانه خود را هم مانند بقیه قسمت‌های خانه تزئین کنید. یک باغچه یا گلدان‌های زیبا یک پیشنهاد عالی برای زیباتر شدن این فضاست.

پس از انجام این کارها نوبت به گلکاری می‌رسد که بهتر است در این خصوص با کارشناسان آن مشورت کنید تا بهترین انتخاب را برای خانه خود در نظر بگیرید. دقت داشته باشید اگر بالکن شما نور کافی ندارد سراغ گل‌های آپارتمانی بروید تا فضای سبز زیباتری داشته باشید. لازم نیست برای تمام این کارها خود را به زحمت بیندازید فقط کافی است با کمی حسن سلیقه و همچنین دقت سعی کنید مجموعه‌ای زیبا و هماهنگ را در کنار یکدیگر به زیباترین گونه چیدمان کنید.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: