روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 05 خرداد 1398 / 21 رمضان 1440 / a 26 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
چارديواري
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 09 بهمن 1391 - ساعت 19:00
شماره خبر: 100771030196
چند نکته براي زيبايي خانه
برای داشتن خانه‌ای زیبا که همه افراد خانواده از بودن و زندگی‌کردن در آن لذت ببرند باید به نکات مختلفی توجه داشت تا به کمک این اصول به آنچه دلخواه و مورد نظر شماست، دست پیدا کنید. امروز چند مورد از این نکته‌ها را با شما در میان می‌گذاریم.

شاید تعجب کنید، اما نخستین نکته شجاع بودن است. شما نباید از تغییرات تازه مانند رنگ‌های جدید که قبلا آنها را تجربه نکرده‌اید، بترسید. چنین ترسی شما را همیشه در یک شیوه چیدمان نگه می‌دارد، توان برنامه‌ریزی را از شما می‌گیرد و ایجاد تغییر در دکوراسیون خانه برای شما بسیار سخت خواهد شد.

همچنین یادتان باشد لازم نیست اگر وسایل ارزانی پیدا کردید آنها را خریداری کنید. این کار یکی از اشتباهات بسیار شایع در بین مردم است که تنها به دلیل ارزان بودن یک کالا آن را می‌خرند و پس از گذشت مدت زمانی متوجه می‌شوند​ این وسیله با بقیه وسایل خانه سازگاری ندارد یا حتی اصلا به دردشان نمی‌خورد و یکراست به انباری می‌رود.

یکی از ارکان زیبایی منزل هم نور کافی آن است. پس بهتر است ابتدا نور کافی خانه خود را تأمین کرده و بعد برای تغییر دکوراسیون اقدام کنید. یادتان باشد معنای تأمین نور، خرید لوسترهای گران و قبض‌های سنگین برق نیست، استفاده مناسب و بجا از لامپ‌های کم مصرف شیوه بسیار مناسبی برای این مهم است.

خیلی وقت‌ها جزئیاتی که ممکن است افراد به آن بی‌توجه باشند از بقیه موارد مهم‌تر است. فراموش نکنید اگر به جزئیات کوچک دقت نداشته باشید نمی‌توانید خانه‌ای زیبا داشته باشید؛ به واقع دکوراسیون یعنی انجام کارهای کوچک اما زیبا.

از تلفیق طرح‌های مختلف در یک مکان خودداری کنید. این کار ظاهر خانه شما را بسیار نامناسب و حتی نامنظم خواهد کرد. پراکندگی و ناهمگونی، نقطه مقابل زیبایی و تناسب است. هارمونی و هماهنگی همه جا معنا دارد و در دکوراسیون هم این موضوع بسیار مهم است.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: