روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
پنجشنبه 27 دي 1397 / 10 جمادي الأول 1440 / a 17 Jan 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
چارديواري
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 09 بهمن 1391 - ساعت 19:00
شماره خبر: 100771034378
ساخت سيني با سراميک‌هاي شکسته
این روزها همه به دنبال استفاده از وسایلی هستند که ممکن است دیگر قابل استفاده نباشند. ما به جای دور ریختن و در واقع تولید زباله بیشتر، می‌توانیم از همه وسایل دورریزمان به بهترین نحو استفاده کنیم و همچنین با یک تغییر ساده در وسایلمان تنوعی ایجاد کرده باشیم.

این هفته قصد داریم روش ساخت یک سینی سرامیک یا چینی را با استفاده از بشقاب یا لیوان‌هایی که شکسته یا دیگر قابل استفاده نیستند به شما آموزش دهیم. برای این کار لازم است وسایل زیر را تهیه کنید:

قلم‌موی رنگ، یک ظرف برای مخلوط کردن مواد، دستکش یکبار مصرف، سینی مناسب برای چسباندن موزاییک‌ها (چینی‌های‌شکسته)، رنگ آکریلیک، ظروف چینی مستهلک، چسب مخصوص چسباندن سرامیک‌ها، چکش، مروارید یا مهره‌های تزئینی، پودر مِل و کمی گچ . ماله.

طرز تهیه: برای شروع لازم است بشقاب‌ها یا ظروف ترک‌خورده و شکسته و به‌درد نخور خود را در پارچه‌ای گذاشته و آنها را با چکش خرد کنید تا قطعاتی از سرامیک یا همان چینی به دست آید.

1- طرح مورد نظر خود را روی سینی بکشید. می‌توانید طرح‌تان را با کاربن‌های رنگی روی سینی انتقال دهید. ما برای این این سینی از طرح یک قوری استفاده کرده​ایم 2- قطعات شکسته شده ظروف را با چسب روی کار بچسبانید. برای بهتر شدن کار لازم است قطعات را طوری کنار هم قرار دهید تا با طرح کشیده شده منطبق شود، طوریکه از طرحمان بیرون نزند 3- کمی از پودر مل و گچ را با آب و رنگ مخلوط کرده تا خمیری یکدست به دست آید. سپس با ماله لابه‌لای کاشی‌‌ها را پرکنید 4- از قطعات سرامیک سفید، برای کنار طرحتان استفاده کنید و درنهایت با سلیقه خود آنها را رنگ‌آمیزی کنید 5 ـ دور طرح را با قلم‌مو و رنگ آکریلیک دورگیری کنید تا طرحتان بهتر دیده شود 6- از مهره‌ها یا مرواریدهای رنگی برای چسباندن کنار طرحتان می‌توانید استفاده کنید.

آرزو تسلیمی


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: