روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
دوشنبه 28 آبان 1397 / 10 ربيع الأول 1440 / a 19 Nov 2018
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
تپش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 11 بهمن 1391 - ساعت 19:11
شماره خبر: 100771277199
برداشت دوم
افزايش سطح آگاهي‌ها
مهم‌تر از بررسی این موضوع که چرا عده‌ای کلاهبردار می‌شوند، یافتن جواب این سوال است که چرا برخی بسادگی هرچه تمام‌تر فریب می‌خورند.

 رویای تحول ناگهانی در زندگی همیشه با انسان بوده است و هر فردی از هر سطح رفاه که برخوردار باشد همیشه در تلاش برای رسیدن به پله‌ای بالاتر است و ترجیح می‌دهد این اتفاق در کمترین زمان و با کمترین تلاش رخ بدهد.برای همین هم هست که انواع قرعه‌کشی‌ها در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد البته بعضی از این قرعه‌کشی‌ها هدایای چندان گرانبهایی هم ندارند اما به دست آوردن پول یا وسیله‌ای بدون زحمت برای بسیاری لذت‌بخش است.

برخی شهروندان متاسفانه از آگاهی‌های اجتماعی لازم برخوردار نیستند. آگاهی اجتماعی هم از طریق خانواده، مدرسه و رسانه‌ها به افراد منتقل می‌شود. کمتر دیده ‌شده کسی اهل مطالعه روزنامه باشد اما در بین مالباختگان چنین کلاهبرداری‌هایی جای بگیرد چراکه او مرتب اطلاعات خود را از جامعه‌اش به روز می‌کند و از آسیب‌ها آگاه می‌شود و وقتی در موقعیتی مشابه قرار گرفت براحتی به دام نمی‌افتد. بنابراین برای کم کردن آمار این نوع جرایم باید آگاهی‌های عمومی را بالا برد.

عاطفه کشاورزی ـ روان شناس


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: