روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ورزش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 12 بهمن 1391 - ساعت 00:07
شماره خبر: 100771287510
سرمربي تيم ملي بار ديگر تاکيد کرد راهي براي بازگشت مهدي رحمتي وجود ندارد
کرش: از منتقدان نمي‌ترسم
سرمربی تیم ملی فوتبال با تاکید بر این ‌که وحدت و همدلی برای موفقیت تیمش ضروری است، گفت: اگر مقابل برخی منتقدان سکوت می‌کنم نه از ترس، بلکه برای موفقیت تیم ملی ایران است.

کارلوس کرش در تازه‌ترین اظهارنظر خود با اشاره به اهمیت و حساسیت روزهای پیش‌روی تیم ملی فوتبال در مقام پاسخگویی به اظهارات یکی از مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتری پرداخت و گفت: زمانی برای از دست دادن نداریم و به جای اختلاف باید به تصمیم‌هایی برسیم که به سود فوتبال ایران است. تیم ملی ایران فرصت بسیار خوبی را برای رسیدن به جام جهانی در اختیار دارد و این همان چیزی است که من از روز اول گفتم. من برای یکی از مدیران باشگاه‌ها احترام زیادی قائلم، اما ایشان گفته که تیم ملی ایران با من راهی به جام جهانی نخواهد داشت.

وی در این رابطه افزود: باید به او بگویم من همان مربی هستم که بارها در مسابقاتی نظیر جام جهانی و لیگ قهرمانان حضور داشته‌ام و دو بار قهرمان جهان شده‌ام و همین برای یک مربی کافی است، اما درباره شما مطمئن هستم که هیچ‌وقت تیمتان با مدیریت شما یک بار هم در جام جهانی باشگاهی نخواهد بود! برای من جالب است که چنین فردی می‌آید و درباره من با این همه سابقه صحبت می‌کند. او در شرایطی این چنین صحبت می‌کند که نمی‌تواند برای تیمش یک زمین درست و حسابی جور کند. تا به حال احترام زیادی برای همه قائل بوده‌ام، اما گویا سکوت من باعث شده بعضی‌ها فکر کنند این سکوت به خاطر این است که من آدم ضعیفی هستم. باید بدانند که من هیچ ترسی از آنها ندارم و متاسفم که آنها واقعیت را به مردم نمی‌گویند.

همه را زیرنظر داریم

سرمربی تیم ملی در ادامه گفت‌وگوی مفصل خود با ایسنا در پاسخ به این پرسش که چرا همواره در فهرست بازیکنان تیم ملی نام یک‌سری بازیکن همیشه به چشم می‌خورد، گفت: ما همواره دو گروه بازیکن را مدنظر داریم؛ گروه اول و گروه دوم. گروه اول ما همان کسانی هستند که برای تیم ملی بازی کرده و در اردوها حضور داشته‌اند که ما کار این بازیکنان را هر هفته زیرنظر می‌گیریم. اما در کنار این بازیکنان در تمامی پست‌ها بازیکنان دیگر را هم زیرنظر داریم تا مثلا وقتی علی کریمی مصدوم شد نفر جایگزین برای او داشته باشیم و این‌طور نیست که رقابت تنها بین دو بازیکن باشد.

وی درباره خداحافظی مهدی رحمتی و این ‌که دانیال داوری نمی‌تواند برای دیدار با لبنان به ایران بیاید، افزود: این وظیفه من است که وقتی یک بازیکن نمی‌خواهد برای تیم ملی بازی کند از بازیکنان دیگری دعوت کنم که برای حضور در تیم ملی آماده‌اند. من به عنوان سرمربی تیم ملی ایران وظیفه دارم بازیکنانی را به تیم ملی دعوت کنم که آماده‌اند خودشان را فدای تیم ملی کنند. تصمیمی که من گرفتم خیلی ساده است. هر بازیکنی که از حضور در تیم ملی کنار می‌کشد، صد بازیکن دیگر هستند که آماده‌اند جایش را پر کنند. خیلی‌ها می‌گویند که من باید حرف‌های رحمتی را می‌شنیدم، اما وقتی بازیکن نمی‌خواهد دلایلش را بگوید و خیلی خودجوش این تصمیم را گرفته و نخواسته با من مشورت کند، من چه کار باید انجام بدهم؟ این جمله آخر من است، ما کارمان را با بازیکنانی پیش می‌بریم که می‌خواهند باشند و به تیم ملی خدمت کنند.

داوری می‌آید

کرش درباره دانیال داوری گفت: مدت‌هاست این بازیکن را زیرنظر داریم و حتی قصد داشتیم او را برای مسابقه‌های غرب آسیا هم دعوت کنیم، ولی مشکلات اداری مانع شد. البته اکنون این مسائل اداری حل شده، اما مشکلی که وجود دارد به تداخل زمانی بوندس​لیگای دو و تقویم فیفا برمی‌گردد. به هر حال باید بگویم مشکل کلی درباره حضور داوری در تیم ملی ایران وجود ندارد و این بازیکن تصمیمش را گرفته که پیراهن ایران را بپوشد. ما هم مثل سایر بازیکنان دورگه‌ای که به تیم ملی آوردیم، داوری را هم به اردوی تیم ملی دعوت می‌کنیم، شرایطش را می‌سنجیم و برای بازی آماده‌اش می‌کنیم.

کرش در پاسخ به این پرسش​که چرا در این مدت جایگزین خوبی برای رحمتی پیدا نکردید، گفت: به هر حال در زمان حضور من در تیم ملی برای اولین بار دروازه‌بانانی چون سوشا، لک، گردان، صادقی، حقیقی و صالح به تیم ملی دعوت شدند. با این حال حرف‌هایی را از کسانی که قبلا در جای من نشسته بودند، می‌شنوم که نمی‌دانم باید به آنها بخندم یا گریه کنم. در این شرایط فروزان، سوشا، لک، مکانی و حقیقی برای تیم‌هایشان بازی نمی‌کنند و گردان تنها چند هفته است فرصت بازی پیدا کرده است. اکنون زمانی است که باید جواب یکسری افراد را بدهم؛ جواب کسانی که انتقاد می‌کردند چرا من دروازه‌بانی مثل حقیقی که برای تیمش بازی نمی‌کند را به تیم ملی دعوت می‌کنم. من باید بین این دروازه‌بان‌های جوان یک یا دو گلر دیگر به تیم ملی دعوت کنم. برای اردوی بعدی تیم ملی رحمان احمدی و علیرضا حقیقی خواهند بود و من باید بین گردان، داوری یا صالح یکی را به تیم ملی اضافه کنم.

توافق با سازمان لیگ

سرمربی تیم ملی درباره آخرین هماهنگی خود با سازمان لیگ گفت: یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های ما این بود که برنامه لیگ را تا آخر فصل بدانیم و اکنون با صحبت‌هایی که با سازمان لیگ داشته‌ایم آنها جدولی از بازی‌های لیگ به ما داده‌اند تا برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی تداخلی با لیگ نداشته باشد. ما به نقطه‌نظرات سازمان لیگ واقفیم و با این اطلاعات می‌توانیم کار را شروع کرده و برنامه‌هایمان را پیش ببریم.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: