روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 25 مهر 1396 / 26 محرم 1439 / a 17 Oct 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
صفحه آخر
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 14 بهمن 1391 - ساعت 00:10
شماره خبر: 100771463057
در مراسم رونمايي از وب‌سايت‌هاي جديد روزنامه جام‌جم تاکيد شد
حداد عادل: براي جوانان جذابيت‌هاي مثبت ايجاد کنيم
مراسم رونمایی از مجموعه سایت‌های جدید روزنامه جام‌جم با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل، عضو کمیسیون آموزش مجلس و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و دکتر محمدحسین صوفی، معاون صدای رسانه ملی برگزار شد.

نسخه جدید جام‌جم آنلاین، جام‌جم نوا (موسیقی)‌، جام‌جم نما (فیلم)‌ جام‌جم سرا (خانه و خانواده)‌ جام‌جم ورزشی، جام‌جم سیما، جام‌جم نشریات و سایت عکس از جمله وب‌سایت‌های جدید جام‌جم آنلاین است که از امروز روی اینترنت قرار می‌گیرد و کاربران می‌توانند از محتوای آنها بهره گیرند.

دکتر حداد عادل که در جمع مدیران، خبرنگاران و اعضای تحریریه روزنامه جام‌جم حضور یافته بود، در این مراسم پس از بازدید از بخش‌های مختلف تحریریه، فنی، انفورماتیک و ... با مجموعه سایت‌های جدید جام‌جم آنلاین آشنا شد و نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان کرد.

وی در ابتدای سخنان خود «جام‌جم»‌را روزنامه‌ای متین، آرام، دلپذیر و دارای مشی معتدل و ثابت توصیف کرد و گفت:‌ مردم این روزنامه را جنجال‌آفرین نمی‌دانند و به دلیل تنوع مطالب و اعتدال در مشی به آن توجه ویژه دارند و این یکی از نکات مثبت جام‌جم است. دکتر حداد عادل سپس به نقش مکمل صدا و سیما و روزنامه جام‌جم بر یکدیگر اشاره کرد و افزود: صدا و سیما پشتوانه روزنامه جام‌جم است، بلندی قامت آن به رسانه ملی استوار است و جام‌جم هم رسانه مکتوب صدا و سیماست و این دو بخوبی یکدیگر را پشتیبانی می‌کنند و به همین دلیل تاثیرگذارترند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در ادامه سخنان خود سیاست رسانه ملی و روزنامه جام‌جم در جهت استحکام خانواده را سیاستی صحیح و اصولی خواند و اظهار کرد: در شرایط کنونی فشار غرب بر تمدن‌ها و کشورهای آسیایی و اسلامی، فشار برای فروپاشی خانواده است و این‌که دست‌اندرکاران روزنامه جام‌جم، خانواده را به عنوان یک حقیقت مستقل مورد توجه قرار داده‌اند، کار بسیار پسندیده‌ای است که امیدوارم با حسن شهرت روزنامه جام‌جم و با سلیقه‌ای خوش، این دیدگاه بتواند تاثیرگذار و پرمخاطب باشد.

رئیس فرهنگستان زبان فارسی پس از شنیدن و مشاهده بخش‌هایی از وب‌سایت‌های «جام‌جم نوا» (موسیقی)‌ و «جام‌جم‌ نما» (فیلم)‌ این اقدام را حرکتی مثبت ارزیابی کرد و گفت: بی‌تردید این موضوعات می‌تواند در جذب مخاطبان جوان و پر کردن اوقات فراغت آنها بسیار مفید باشد.

وی سازمان صدا و سیما را دارای ظرفیت‌های بسیاری دانست و تاکید کرد: می‌توان از امکانات آن در فضای مجازی بهره بسیار برد. دکتر حدادعادل با تاکید بر ضرورت این‌گونه اقدامات فرهنگی در فضای مجازی افزود: در دنیای کنونی که دشمنان با ابزار رسانه و فناوری اطلاعات به جنگ ما آمده‌اند، ضروری است ما نیز هرچه بیشتر به این ابزار مجهز شویم و از امکانات آن برای مقابله با تهاجم فرهنگی غرب استفاده کنیم و بی‌شک روزنامه جام‌جم با به‌روز کردن و افزایش صفحات ویژه خود در فضای مجازی به میدان آمده است و این حرکت قابل ستایش است که با فراهم کردن صفحاتی جذاب بویژه برای جوانان و خانواده‌ها، فضای خالی برای سوءاستفاده دشمن باقی نماند.

غلامعلی حدادعادل همچنین در حاشیه مراسم رونمایی ازوب سایت‌های جدید جام‌جم آنلاین‌ در گفت‌وگویی مشروح به سوالات خبرنگار روزنامه جام‌جم پاسخ داد.

بحث ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان برای انتخابات، اصلی‌ترین محور این مصاحبه بود.

وی در این گفت‌وگو با بیان این‌که از به نتیجه رسیدن این ائتلاف، ناامید نیست معتقد است که حتی با فرض این‌که این تجربه موفق نباشد و اعضا تا روز انتخابات در این ائتلاف باقی نمانند، تازه شرایط همچون زمانی می‌شود که ائتلافی صورت نگرفته بوده و بنابر این اصل این ائتلاف، اقدامی مثبت است.

حدادعادل همچنین در این گفت‌وگو، جریان حامیان دولت را یکی از رقیبان ائتلاف سه‌گانه در انتخابات آتی می‌داند و از اختلاف سلیقه این ائتلاف با جریان حامی دولت صحبت می‌کند. اظهار نظر در خصوص مواضع آقایان حبیب‌الله عسکراولادی و هاشمی رفسنجانی، از دیگر بخش‌های گفت‌وگوی حدادعادل با روزنامه جام‌جم است که بزودی منتشرمی‌شود.

نسخه جدید جام‌جم آنلاین

www.jamejamonline.ir

«جام‌جم آنلاین» پایگاه خبری وابسته به موسسه «جام‌جم» نوزدهم مهرماه 1381 به عنوان نخستین روزنامه سایبر ایرانی تولد یافت و از همان هنگام، بی‌وقفه در کار ارائه اخبار و اطلاعات از گوشه و کنار جهان به مخاطبان بوده است.

جام‌جم آنلاین می‌کوشد تا یک پایگاه خبری برای همه و دریچه‌ای به سوی رویدادهای جهان باشد.

این پایگاه خبری علاوه بر آن‌که در بخش‌های مختلف خود، مطالب را به صورت دسته‌بندی شده در اختیار مخاطبان می‌گذارد، به تناسب اهمیت رویدادها،‌ صفحات جدیدی را برای عرضه بهتر و کامل‌تر تحولات یک رویداد
می گشاید.

جام‌جم ورزشی

www.jamejamsport.ir

بی‌تردید پوشش اخبار و رویدادهای ورزشی و تهیه گزارش‌ها، گفت‌و‌گوها و ارائه تحلیل‌های کارشناسی از بخش‌ها و رشته‌های مختلف ورزش، بخشی از رسالتی است که جام‌جم ورزشی در جهت آنها به جلو گام برمی‌دارد، آن هم در شرایطی که باتوجه به جامعه جوان کشور، استعدادها و پتانسیل‌های خوبی در ورزش ایران وجود دارد که در صورت میدان دیدن و شکوفایی، می‌تواند در جهان ورزش شگفتی‌ساز شود و جام‌جم ورزشی در این مسیر می‌خواهد همگام با جامعه ورزش در مسیر دستیابی به قله‌های ورزش دنیا حرکت کرده و انعکاس‌دهنده خوبی‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در راه افتخار آفرینی در مسابقه‌های آسیایی، جهانی و بازی‌های آسیایی و المپیک باشد. افتخارات و موفقیت‌هایی که هریک ضرباهنگ جدیدی در مسیر زندگی و فعل خواستن است و همراه خود کلی شور آفریده و غرور ملی ایرانیان را دامن می‌زنند.

جام‌جم عکس

www.jamejamimage.ir

در این بخش تصاویری از رویدادهای مهم ایران و جهان، حوادث و در کل هر تصویری که ارزش بصری اعم از خبری و هنری دارد، انتخاب می‌شود و در بخش‌های متنوع موضوعی به صورت عکس خبری یا در قالب آلبوم تصویری در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

جام‌جم نوا

www.jamejamnava.ir

موسیقی زبانی جهانی است. مجموعه صداها و نغمه‌های موزون و متناسبی است که برگرفته از محیط طبیعی و نیز باورها و اعتقادات و نحوه زندگی مردم است. موسیقی از بدو پیدایش- که شاید حتی پیش از به سخن در آمدن انسان آغاز شده باشد ـ همواره با آدمی زیسته و خواهد زیست.

سایت جام‌جم نوا، در تلاش است تا با گردآوری گنجینه بزرگ موسیقی ایرانی، این گنجینه را با یکایک مخاطبان این رسانه شریک شود. در گام نخست، گزیده‌ای از هنرمندان نامی ایران‌زمین انتخاب شده و آثاری از هریک از مخاطبان روی وب گذاشته شده است. در این مجموعه آثار از موسیقی سنتی، پاپ، موسیقی فیلم و موسیقی بی‌کلام برگزیده شده است و همچنین برخی آثار مهم موسیقی بی‌کلام غیرایرانی نیز برای آشنایی و استفاده در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. گام بعدی روزآمدسازی این بایگانی با آلبوم‌های تازه هنرمندان و همچنین تکمیل آثار پیشین هنرمندان در این مجموعه خواهد بود. به​آن امید که در راستای معرفی هنرمندان ایران‌زمین و آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان با آثار آنان، گامی نو در راستای تعالی هنر موسیقی برداشته شود.

جام‌جم نما

www.jamejamnama.ir

مخاطبان در این وب‌سایت مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه، جذاب و سرگرم‌کننده را مشاهده خواهند کرد.

جام‌جم سیما

www.jamejamsima.ir

پشتیبانی از برنامه‌های صداوسیما، پخش همزمان برنامه‌های زنده تلویزیونی و رادیویی، اعلام و زمان پخش برنامه‌ها، پیشنهاد روز برای دیدن برنامه‌های جالب و جذاب از جمله امکانات این وب‌سایت است.

جام‌جم‌سرا

www.jamejamsara.ir

خانواده، همان ترکیب پدر، مادر، فرزندان و احیانا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، بنیادی‌ترین نهادی است که دیروز، امروز و فردای جوامع را ساخته و می‌سازد و
از این​رو پرداختن به موضوعات مرتبط با این نهاد اثرگذار همواره دغدغه ما بوده است.

به همین منظور تلاش کرده‌ایم با راه‌اندازی وب‌سایت «جام‌جم سرا» در سایت جام‌جم آنلاین مطالبی ارائه کنیم که در جهت استحکام، سلامت و پویایی این نهاد اثرگذار باشد.

«جام‌جم‌سرا» از زندگی می‌گوید، از خوشبختی و گشودن پنجره‌های شادی، از سلامت، نشاط و راه‌های رسیدن به تفاهم و همدلی.

این وب‌سایت دربرگیرنده سه سرفصل مهم است؛ الف: زندگی ب: آشپزی و ج: دکوراسیون.

بخش آشپزی معرفی مواد غذایی، شیوه‌‌های بهره‌گیری درست از آن، پخت‌وپز و فوت‌وفن آشپزی را دربرمی‌گیرد.

بخش دکوراسیون هم در جهت طراحی و تزیین خانه به منظور فراهم کردن فضایی آرام، سالم و راحت به اعضای خانواده کمک می‌کند.

خلاصه آن‌که وب‌سایت «جام‌جم سرا» تلاش دارد برای رسیدن به زندگی بهتر، با نشاط‌تر و موفق‌تر به مخاطب کمک کند، امید که چنین باشد.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: