روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 24 مهر 1398 / 16 صفر 1441 / a 16 Oct 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
تپش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 21 دي 1390 - ساعت 19:00
شماره خبر: 100801252963
چهره‌ها و حادثه‌ها
تسليم اشک‌هاي او شديم
مالک سراج در اولین جشنواره فیلم‌های تلویزیونی به خاطر فیلم «آخرین گره خورشید» جایزه بهترین بازیگر نقش دوم مرد را از آن خود کرد. فیلم‌های تلویزیونی «نشانی» و سریال‌های «زمین آسمانی» و «پرانتز باز» از آخرین کارهای سراج است.

او درباره حادثه‌ای که سال 71 سر فیلم تلویزیونی «روز‌های آتش» به کارگردانی ابراهیم کیهانی رخ داده بود، گفت: قاسم دهقان که قبلا با شهید آوینی در بخش تفحص کار می‌کرد و در فیلم «خون بارش» نقش اصلی را به عهده داشت، قرار بود یکی از نقش‌های اصلی تله فیلم را بازی کند. اما همگی به این نتیجه رسیدیم که او با جانبازی و ناتوانی جسمی‌اش بهتر است از فیلم بیرون بیاید تا اتفاقی برایش نیفتد. بعد از این تصمیم حاج ابراهیم در جمع بچه‌ها در شهرک سینمایی دفاع مقدس به او گفت اوایل فیلم، او شهید و بازی‌اش تمام می‌شود.

نمی‌دانم چطور شد که او به نقشه ما پی برد و زار زار شروع به گریه کرد. گفت من قصد ستاره شدن ندارم و چون در جنگ شهید نشدم می‌خواهم با بازی در آثار جنگی ادای تکلیف کنم. همه تسلیم اشک‌های او شدیم. فردای آن روز صحنه انفجار را چیدند و تصویربرداری آغاز شد. او با شروع انفجارها به سمت خاکریز رفت، اما نفس کم آورد و کسی متوجه این موضوع نبود. با انفجار بعدی او روی مواد منفجره افتاد. ناگهان متوجه شدیم کسی از میان خاک و آتش به بیرون پرتاب شد. بعد از این اتفاق یک دست او از کتف قطع شد و از دنیا رفت. لحظه تلخی بود. برخلاف این که انتظار داریم در این شرایط همه داد بزنند یا گریه کنند همه‌مان ساکت و بهت‌زده بودیم.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: