روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 16 آذر 1398 / 09 ربيع الآخر 1441 / a 07 Dec 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
سلامت
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 19 بهمن 1390 - ساعت 00:04
شماره خبر: 100803595758
هنگام سکته مغزي آسپرين نخوريد
یک متخصص مغز و اعصاب، رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن، ترک سیگار، کنترل فشار و چربی خون و کنترل و درمان بیماری‌های قلبی ـ عروقی را از جمله اقدامات مهم در زمینه پیشگیری از بروز سکته مغزی عنوان کرد.

دکتر آرش موسی الرضایی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: درمان عوارض سکته مغزی به صورت کار گروهی و توسط متخصص مغز و اعصاب، فیزیوتراپیست و در صورت لزوم توسط متخصص داخلی و قلب انجام می‌شود.

وی درباره اقداماتی که اطرافیان بیمار باید تا رسیدن امدادگران انجام دهند، افزود: در صورتی که بیمار کاملا هوشیار باشد باید دراز کشیده و با ماساژ گردن بیمار، حداکثر جریان خون مغزی برای او فراهم شود. اگر فرد حالت خواب آلودگی یا تهوع و استفراغ داشته باشد در این صورت باید به یک سمت بخوابد تا از انسداد ریوی هنگام استفراغ جلوگیری شود. وی گفت: اگر بیمار دارای فشار خون بالا باشد باید از پایین آوردن فشار خون بیمار جدا خودداری کرد چرا که باعث وخیم‌تر شدن شدت ضایعه می‌شود.تا زمانی که تصویربرداری از مغز صورت نگرفته باید از دادن آسپرین به بیمار خودداری کرد، زیرا در صورتی که سکته مغزی از نوع خونریزی باشد، آسپرین شدت آن را افزایش می‌دهد.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: