روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 22 آبان 1397 / 04 ربيع الأول 1440 / a 13 Nov 2018
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 91
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 27 اسفند 1390 - ساعت 16:34
شماره خبر: 100806103102
مهدي غلام‌حيدري / دبير گروه راديو و تلويزيون
نوروز در قاب تلويزيون
1- نوروز که می‌شود همه چیز تازه می‌شود. در قاب چشم ما طبیعت لباس نو می‌پوشد و شکل تازه‌ای می‌گیرد. حس و حال ما هم انگار با آمدن عید تازه می‌شود و همه چیز به قامت آرمانی خود مشرف می‌شود. پول نو، بوی سبزه، ماهی قرمز، تنگ بلور، هفت‌سین و... همه چیز برای یک اتفاق تازه و خجسته مهیاست. خیالی می‌شود این بهار پرنقش و نگار... .

2- برای خیلی از ما یک نوروز است و یک تلویزیون. هرچقدر تلویزیون برنامه‌های شاد و مفرحی داشته باشد، آن نوروز دلپذیرتر است. اصلا برای خیلی‌ها نوروز با برنامه‌های تلویزیون شکل و معنا پیدا می‌کند. انگار امسال تلویزیون تصمیم گرفته چنین حال و هوایی داشته باشد. دست‌کم نگاهی به فهرست برنامه‌های نمایشی و غیرنمایشی نوروز امسال تلویزیون این موضوع را ثابت می‌کند که تقریبا همه شبکه‌ها تصمیم گرفته‌اند آستین‌ها را بالا بزنند و هر طور شد «لبخند» را به خانه مخاطبان خود بیاورند. رویکردی که به نظر می‌رسد با مناسبتی مثل نوروز همخوان است و خیلی از مخاطبان را پای جعبه جادویی نگه خواهد داشت.

3- تلویزیون در سالی که گذشت همه مساعی خود را به کار گرفت تا آثار در خور و جذابی را پخش کند، البته آثاری هم بود که چندان در جذب مخاطب موفق نبود. اما نگاه کلی مدیران رسانه ملی ساخت آثار پرمخاطب و جذاب بود. افزون بر این مدیران صدا و سیما تلاش کردند با افتتاح شبکه‌های آی‌فیلم، نمایش، بازار، شما و شبکه رادیو نمایش فصل تازه‌ای را پیش‌روی مخاطبان خود بگشایند. گروه رادیو و تلویزیون روزنامه جام‌جم در طول سال تلاش کرد به اندازه بضاعت خود اخبار هنرمندان و برنامه‌سازان مختلف این رسانه را پوشش مناسب دهد. امیدواریم سال آینده نیز بتوانیم همچنان راوی صادق برنامه‌سازان و هنرمندان رادیو و تلویزیون باشیم.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: