روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 29 ارديبهشت 1398 / 14 رمضان 1440 / a 19 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 91
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 27 اسفند 1390 - ساعت 16:37
شماره خبر: 100806527558
محمدعلي عسگري / سرپرست گروه بين‌الملل
ريختن دريا در کوزه، هر روز!
سالی که گذشت برای صفحات جهان روزنامه‌ها سالی پراز خبرهای مهم بود. از جنبش‌ها و قیام‌های مردمان خشمگین درخاورمیانه گرفته تا معترضان موسوم به جریان وال استریت درآن سوی دنیا.

دراین سال حکومت‌هایی زیرورو شدند و افرادی بنام آمدند و رفتند. حوادث نقل شده در صفحات جهان کاملا رنگ و بویی سیاسی و جدی دارند و خوانندگان خاص خود را می‌طلبند. با پیشرفت رسانه‌ها هر اتفاقی می‌تواند بسرعت به یک خبر مهم وقابل توجه تبدیل شود. روزانه هزاران دست از این خبرها پخش و منتشر می‌شود که لاجرم به اقتضای کار باید از بین همه آنها برای یک یا نیم صفحه روزنامه دست به گزینش زد و چند تایی را پیشکش خوانندگان کرد. با تنیده شدن تحولات داخلی و خارجی این اتفاقات پیچیدگی مضاعفی پیدا می‌کند. گاه باید از سطح یک خبر فراتر رفت و به کاویدن در زوایای آن پرداخت. در این جا توجه به پیش زمینه‌ها و مهم تر از آن پیامدهایش کاری تخصصی را طلب می‌کند و نگرشی تحلیلی که بتواند سره را از ناسره تشخیص دهد. اینجاست که باید به قول معروف بحر را در کوزه ریخت زیرا حوصله خوانندگان تنگ است و گنجایش صفحات اندک. بی‌هیچ ادعایی این کار هرروز ما در اینجا بوده است.

با این همه در سال گذشته روزنامه جام‌جم کوشش کرد در صفحات جهان خود در حد امکان و با کمترین نیرو این وظیفه نه چندان ساده را به انجام برساند. با این امید که در نهایت توانسته باشد حداقلی از سلیقه و نیاز خوانندگان محترم را پاسخگو باشد. آنچه می‌خوانید، مروری دوباره برتحولات جهان در سالی است که گذشت؛ البته از زوایایی دیگر و بویژه با تکیه و تاکید بر آنهایی که اهمیتی ماندگار و تاثیری ماندنی‌تر دارند. با حلول سال نو، در کنار آرزوی صمیمانه برای تندرستی و سلامت تک‌تک خوانندگان، همچون همه ایرانیان دعا می‌کنیم سال آینده برای جهان و البته ایران احسن الاحوال و بهترین سال باشد. آمین.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: