روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 29 دي 1397 / 12 جمادي الأول 1440 / a 19 Jan 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 91
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 27 اسفند 1390 - ساعت 16:38
شماره خبر: 100806534707
حميد اسدي / دبير گروه اقتصاد
ما هم اين سوژه‌ها را مي‌بينيم
خیلی وقت بود که دنبال بهانه‌ای می‌گشتم تا یک واقعیت مهم را با مخاطبان گرانقدر روزنامه مطرح کنم. به نظر می‌رسد این مجال 300 کلمه‌ای در یک ویژه‌نامه نوروزی بهترین فرصت برای طرح موضوعی باشد که مدت‌هاست ذهن من و بسیاری از همکارانم را به خود مشغول کرده است. شاید اینجا راحت‌تر و صریح‌تر بشود نوشت.

بسیاری اوقات مخاطبان جام‌جم در تماس با روزنامه سوژه‌هایی را به همکاران یادآوری می‌کنند که به تصور آنها از ذهن ما بدور مانده است؛ سوژه‌هایی که اغلب آنها دغدغه روزانه بسیاری از هموطنان بوده و عموم مردم مایلند درباره این سو‍ژه‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنند اما این موضوعات یا در روزنامه مطرح نمی‌شود یا با اشاره‌ای کوتاه از کنار آن می‌گذریم. بخصوص دو، سه سال اخیر که سرشار از سوژه‌های اقتصادی است؛ از هدفمندسازی یارانه‌ها گرفته تا رویدادهای بازار طلا و ارز و تحریم اقتصادی ایران. پرسشی که با دیدن این رویکرد به ذهن برخی از مخاطبان خطور می‌کند این است که آیا واقعا جام‌جم اهمیتی برای این موضوعات قائل نیست؟ واضح‌تر می‌پرسم: آیا هدفمندی یارانه‌ها هیچ اثر سوئی نداشته که جام‌جم به آن نمی‌پردازد؟ آیا تحریم‌های اقتصادی بنگاه‌های تولیدی و مردم را تحت فشار قرار نداده است؟ پاسخ سوالات بالا مشخص است.

ما هم تمام این واقعیت‌ها را می‌بینیم و لمس می‌کنیم، اما گاهی اوقات لازم است وقایع اقتصادی را با دید جامع‌تری نگریست. کمک به دولت در اجرای سیاست‌های صحیح اقتصادی حتی با وجود کاستی‌های اجرایی، همدلی و همراهی در مقابله با تهدیدهای اقتصادی دشمن، جلوگیری از احساس نگرانی در افکار عمومی و... اجزایی از این دید جامع هستند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: