روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 05 خرداد 1398 / 21 رمضان 1440 / a 26 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 91
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 27 اسفند 1390 - ساعت 16:40
شماره خبر: 100806630109
راهنماي گشت و‌ گذار نوروزي در استان بوشهر
بيراهه‌اي در آفتاب
همیشه معروف بوده است که فصل‌های سرد سال یعنی همان پاییز و زمستان، زمان‌های مناسبی برای سفر به جنوب ایران بوده است، هر چند آنهایی که دل در گرو طبیعت ایران دارند، خود را چندان محدود به این فصول نمی‌کنند، اما این ذهنیت درباره بوشهر هم چندان صدق نمی‌کند، چرا که ممکن است در فصل‌های سرد از گرمای جنوب کمی کاسته شود، اما زیبایی‌هایی وجود دارد که در این فصل‌ها چندان به چشم نمی‌آیند. بوشهر هم از این قاعده مستثنی نیست. این شهر در بهار جلوه دیگری دارد. در استان بوشهر، رویش گیاه همزمان است با فصل مرطوب (فصل بارندگی) به همین دلیل در کوهپایه‌های منطقه دشتستان، تنگستان دشتی و جم و ریز در فصول پاییز، زمستان و اوایل بهار پهنه‌های وسیعی از گل‌های رنگارنگ و مراتع سرسبز و زیبایی به وجود می‌آید که در نوع خود بی نظیر است.

چطور برویم؟

هواپیما:استان بوشهر دارای 5 فرودگاه در شهرهای بوشهر، خارک، عسلویه، بندر امام‌حسن و جم است که از میان آنها، فرودگاه بندر بوشهر جزو 3فرودگاه قدیمی کشور است.

قطار: نزدیک‌ترین شبکه ریلی متصل به این شهر، بندرعباس است.

اتومبیل: راه‌های رسیدن به این شهر از شرق از طریق مسیر نورآباد ‌‌ـ‌ برازجان، از غرب از طریق فارس مسیر نیریز ‌‌ـ‌ سیرجان، از شمال از بهبهان ‌‌ـ ‌بندردیلم و از جنوب از مسیر گاوبندی ـ جم می‌توانید به این شهر برسید.

کجا برویم؟‌

قلعه نصوری: ‌این قلعه در شهر بندر طاهری از توابع بخش مرکزی شهرستان کنگان قرار دارد و یکی از اثرهای تاریخی و از نقاط دیدنی استان بوشهر است. شهر کنگان در 220 کیلومتری جنوب‌شرقی بوشهر در منطقه کوهستانی نار و کنگان قرار دارد.

بنای گور دختر تنگ ارم: گور دختر یعنی دختر گبر یا زرتشتی. بنای گور دختر که بسیار شبیه به آرامگاه کورش هخامنشی در پاسارگاد (مشهد مرغاب) است، در شرق جاده برازجان‌‌ ـ‌ کازرون در منطقه تنگ ارم واقع شده است و قدمت آن به سده ششم قبل از میلاد برمی‌گردد. سقف و بدنه سنگی این آرامگاه از 24 قطعه سنگ تشکیل شده است.

عمارت ملک: مجموعه ساختمان‌های عمارت ملک حدود 100 سال قدمت دارد و در نزدیکی میدان بهمنی شهرستان بوشهر قرارگرفته است. مساحت زیربنای آن 4000 مترمربع بوده و در دوره قاجاریه توسط معماران فرانسوی با مصالح محلی احداث شده و در و پنجره آن زیر نظر مهندسان فرانسوی ساخته شده است. عمارت متعلق به یکی از ثروتمندان بوشهر به نام محمدمهدی ملک‌التجاره بوده است. این کاخ توسط متجاوزان انگلیس اشغال شد و به صورت مقر نظامی آنها درآمد.

کجا بمانیم؟

باتوجه به این‌که بوشهر در سواحل خلیج‌فارس قرار گرفته است، می‌توانید از اقامتگاه‌های ساحلی آن استفاده کنید یا به هتل‌های این شهر بروید و در آنجا مستقر شوید که بسته به توان مالی‌تان می‌توانید انتخاب کنید.

هزینه یک شب اقامت در اتاق 2 تخته هتل 3ستاره این شهر:‌ 90هزار تومان

هزینه یک شب اقامت در اتاق 2 تخته هتل 2ستاره این شهر:‌ 75‌ـ ‌65 هزارتومان

هزینه اقامت در آپارتمان یک خوابه: 55 هزارتومان


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: