روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 30 بهمن 1397 / 13 جمادي الثاني 1440 / a 19 Feb 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 91
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 27 اسفند 1390 - ساعت 16:40
شماره خبر: 100806630611
راهنماي گشت و‌گذار نوروزي در استان زنجان
بهشت از آن تو
این شهر به همراه شهر‌های اطرافش یکی از محل‌هایی است که تفاوت فصلی‌اش بشدت زیاد است به این مفهوم که اگر بهار زنجان را ببینید، با تصویری بسیار متفاوت از آنچه شما در زمستان یا تابستان با آن روبه‌رو می‌شوید، مواجه خواهید ‌شد. بنابراین این استان می‌تواند یکی از مقاصد مهم سفر در فصل بهار باشد.

زنجان با توجه به نزدیکی تقریبی‌اش به پایتخت و البته وجود بزرگراه تهران ـ زنجان که طی این مسیر را بسیار آسان کرده است و با توجه به آب و هوای خوب، صنایع‌دستی و آثار باستانی خود می‌تواند در زمینه گردشگری نیز یشرفت خوبی داشته باشد.

چطور برویم؟

هواپیما:‌ زنجان دارای یک فرودگاه است هر چند زیبایی‌های جاده‌های اطراف این استان آنقدر هست که سفر با هواپیما را از گزینه‌های احتمالی‌تان حذف کنید.

قطار: از طریق خط راه‌آهن تهران ‌‌ـ ‌تبریز شما می‌توانید به این استان بروید.

اتوبوس: از شهرهای مختلفی اتوبوس برای این استان وجود دارد.

اتومبیل:‌ از شرق از مسیر آزادراه تهران‌‌ ـ‌ تبریز، از جنوب از مسیر کبودرآهنگ ـ قیدار، از غرب از مسیر بیجار ‌‌ـ‌ زنجان و از شمال از مسیر میانه ـ زنجان.

کجا برویم؟‌

موزه آدم‌های نمکی: موزه آدم‌های نمکی طی سال‌های گذشته در بنای تاریخی ذوالفقاری ایجاد شده است. این بنا که در مرکز بافت قدیمی شهر قرار دارد، در گذشته وسعت بیشتری داشته است،؛ ولی با احداث خیابان ذوالفقاری که اینک طالقانی نامیده می‌شود، قسمت اعظم حیاط آن از بین رفته و آنچه مانده، بنایی در 2طبقه است که به علت تلفیق طرح و سبک معماری و تزئینات ایرانی و اروپایی از زیبایی خاصی برخوردار است.

غار کتله‌خور: ‌این غار یکی از دست‌نخورده‌ترین غار‌های طبیعی دنیاست. این غار از نظر سنی تقریبا هم‌سن غار علیصدر همدان است.

قلعه‌ بهستان: این قلعه یکی از معروف‌ترین قلعه‌های شهرستان ماهنشان است که معماری صخره‌ای بسیار جالب توجهی دارد. قدمت این دژ به دوره هخامنشیان می‌رسد. فضای کلی قلعه به 3 دسته شامل اتاق‌ها، دالان‌ها و راه‌پله‌ها تقسیم می‌شده‌ تکیه‌گاه دارای سقفی تیزه‌دار و دارای محل‌هایی به شکل مثلث یا مدور روی دیوارها برای قرار گرفتن پیه‌سوز بوده‌ است. قسمت بالای قلعه با گچ اندود شده و داخل آن، حوضی با ابعاد ۷ در ۳ متر و از جنس سنگ و ساروج قرار دارد که با استفاده از لوله‌های آب گلی نیم‌متری به اسم گنگ آب آن تأمین می‌شده‌ است.

کجا بمانیم؟

هزینه یک شب اقامت در اتاق 2 تخته هتل 4‌ستاره این شهر: 143 هزار تومان

هزینه یک شب اقامت در اتاق 2 تخته هتل 3ستاره این شهر:‌ 65هزار تومان

هزینه یک شب اقامت در اتاق 2 تخته هتل 2ستاره این شهر: 50تا 55 هزارتومان

هزینه اقامت در آپارتمان یک خوابه: ‌65 هزار تومان.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: