روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 05 خرداد 1398 / 21 رمضان 1440 / a 26 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 91
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 27 اسفند 1390 - ساعت 16:40
شماره خبر: 100806631038
نگاهي کوتاه به چند حادثه شيرين در سال 90
نیم‌نگاهی به رخدادهای شیرین امسال، حداقل می‌تواند این نگرش را برای ما فراهم کند که حادثه تنها رخدادهای تلخی نیست که هر روز در صفحات حوادث روزنامه‌ها خودنمایی می‌کند. گاه در دادسراها و مراجع انتظامی پرونده‌هایی مطرح می‌شود که برای مسوولان رسیدگی به این قبیل پرونده‌ها نیز تا مدت‌ها به عنوان خاطره باقی می‌ماند. با این نگاه و همگام و همراه با شما چند نمونه از این خبرها که طعم شیرینی دارد را مرور می‌کنیم.

دزد خودشیفته

برخی از سارقان، گاه دچار خودشیفتگی‌های مزمن می‌شوند که نمونه یکی از این دزدها را سال گذشته هنگامی که با لباس‌های صاحبخانه عکس یادگاری می‌گرفت شاهد بودیم. اقدام سارق جوان برای گرفتن عکس یادگاری هنگامی لو رفت که مرد صاحبخانه به اتفاق خانواده از سفر به خانه بازگشته بود. اعضای خانواده با دیدن سارق که با لباس صاحبخانه به خواب خوش فرورفته بود او را طناب‌پیچ کرده و بعد هم ماموران انتظامی را برای تحویل سارق به محل فراخواندند. متهم در تحقیقات گفت: اول این که دزد سابقه‌دار هستم. دوم این که صندوق صدقات هم سرقت می‌کنم و سوم این که بعد از ورود به خانه مالباخته و دیدن لباس‌های شیک، آنها را یکی پس از دیگری به تن کرده و از خودم عکس می‌گرفتم.

وی ادامه داد: می‌دانستم که صاحبخانه به مسافرت رفته است و باور کنید در این یک هفته برای خود آشپزی کرده و احساس راحتی می‌کردم و... .

دزد ناشی و سرقت اتوبوس شرکت واحد

رانندگی با اتوبوس گواهینامه پایه و یک تمرین می‌خواهد؛ همین‌طور الله‌بختکی که نمی‌شود پشت اتوبوس نشست و با فشار پا به پدال گاز در خیابان‌های تهران مردم را خانه‌خراب کرد.

باور بفرمایید گاهی‌ اوقات بعضی از سارقان وقتی وسوسه می‌شوند تا سرقت‌های به یاد ماندنی انجام دهند. برای نمونه یکی از این دزدها که احتمالا هوس رانندگی به سرش زده بود در پایانه آزادی یک دستگاه اتوبوس شرکت واحد را سرقت کرد و با سرعت سرسام‌آور به سمت کرج متواری شد. دقایقی بعد از سرقت ماموران اطلاع یافتند سارق اتوبوس در جاده مخصوص کرج پس از درهم کوبیدن چندین دستگاه خودرو اتوبوس را نیز واژگون کرده است. با حضور ماموران در محل حادثه سارق که درون اتوبوس گرفتار شده بود دستگیر و روانه زندان شد.

مرد معتاد دوربین بانک را هم دزدید

جوان معتادی که دوربین‌های مداربسته چند بانک را در شرق تهران سرقت کرده بود دستگیر و علاقه به دوربین را انگیزه سرقت عنوان کرد. مرد سارق پس از دستگیری در تحقیقات اعتراف کرد: از کودکی علاقه‌ وافری به دوربین داشتم و با دیدن دوربین‌ بانک وسوسه سرقت وجودم را فرا می‌گرفت و سرانجام نیز دوربین مداربسته چند بانک را سرقت کرده و هنگامی که دنبال مشتری برای فروش بودم، دستگیر شدم. با این اعترافات، ماموران در بازرسی از خانه متهم 2 دستگاه دوربین متعلق به بانک را نیز کشف و ضبط کردند.

عروس و داماد قلابی

عروس و داماد قلابی که پس از مصرف قرص اکس با سرعت سرسام‌آور در خیابان حرکت می‌کردند، دستگیر و روانه زندان شدند.

ماموران انتظامی هنگام گشت در غرب تهران با مشاهده حرکت‌های غیرمتعارف یک ماشین که به سبک خودروی عروس‌ودامادها تزئین شده بود، آن را متوقف و در بررسی‌ها معلوم شد دختر و پسر جوانی که درون خودرو هستند، عروس و دامادهای قلابی بوده و پس از مصرف قرص روانگردان به یکباره تصمیم به تزئین خودرو عروس کردند تا به قول خودشان ادای عروس و دامادها را دربیاورند.

ماموران با توقیف خودرو، عروس و داماد قلابی را تحویل مراجع قضایی دادند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: