روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 25 تير 1398 / 13 ذی القعدة 1440 / a 16 Jul 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
چمدان
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 12 ارديبهشت 1391 - ساعت 19:00
شماره خبر: 100810845578
نگاهي به طولاني‌ترين مقاصد هوايي در سراسر جهان
پرواز را به خاطر بسپار؛ مسير طولاني است
همیشه فاصله بین مبدا و مقصد یکی از عوامل تعیین‌کننده سفر و بیشترین عامل تاثیرگذار در انتخاب مقصد گردشگران بوده و هست. بسیاری از گردشگران در سراسر جهان قبل از سفر سعی می‌کنند مدت زمان سفر خود برای رسیدن به مقصد را تعیین و فاصله بین مبدا و مقصد را بررسی کرده و بهترین مقصد را برای سفرشان انتخاب کنند.

اولین گزینه برای سفر گردشگران استفاده از حمل و نقل هوایی است و به همین دلیل بیشتر شرکت‌های حمل و نقل هوایی سعی در ارتقای خدمات و ایجاد مسیرهای پروازی جدید و البته مستقیم، برای جلب رضایت مسافرانشان دارند.

هرچند گاهی مسافران و گردشگران برای کاستن از سختی‌های این‌گونه سفرهای طولانی اقدام به انتخاب مسیرهای چند تکه می‌کنند یعنی از فرودگاه مبدا به فرودگاه ترانزیت پرواز می‌کنند و پس از کمی استراحت در فرودگاه ترانزیت با تغییر هواپیما سعی در تغییر فضای سفر خود دارند. هرچند که این گونه انتخاب‌ها ممکن است از نظر اقتصادی به صرفه باشد، اما گاهی مسافران و گردشگران به دلیل نداشتن وقت کافی مجبور به استفاده از مسیرهای یکسره هستند، اینجاست که اهمیت پروازهای یکسره جلوه‌گر می‌شود.

به همین دلیل اگر از آن دسته گردشگران هستید که قبل از سفر به فاصله بین مبدا و مقصد سفرتان فکر می‌کنید و زمان هم برایتان اهمیت دارد، خواندن این مطلب خالی از لطف نیست چون قصد داریم 10 مقصد طولانی هوایی (طولانی‌ترین مسیرهای مسافرتی هوایی) جهان را به شما معرفی کنیم، شاید تحمل این‌گونه سفرها حتی با امکانات پیشرفته شرکت‌های حمل و نقل هوایی معروف امروزه جهان برای شما نیز بسیار مشکل باشد و مشکلات ایجادشده بر اثر یک پرواز طولانی که اصلی‌ترین آن جت لگ (jet lag)‌ شناخته شده باعث تغییر عقیده شما در سفرتان بشود. البته لازم به یادآوری است که مسیرهای معرفی شده در این فهرست 10 تایی تنها مسیرهای موجود بین مبدا و مقصد‌های معرفی شده نیست، اما طولانی‌ترین آنهاست.

لس‌آنجلس به سنگاپور با سنگاپور ایرلاین

مسافت بین مبدا و مقصد: 9500 مایل

مدت زمان پیش‌بینی شده برای پرواز: 18 ساعت و‌30 دقیقه

تاکنون صحبت از 16 تا 17 ساعت پرواز برای حضور در این فهرست بوده، اما برای کسب مقام نخست، مسیر پروازی بین لس‌آنجلس تا سنگاپور توانسته با ثبت رکورد 18 ساعت و 30 دقیقه از دیگران پیشی بگیرد و بدون چون و چرا عنوان طولانی‌ترین مسیر پروازی را به خود اختصاص دهد. شاید بیان این عدد به ظاهر ساده باشد، اما تصور گذراندن این زمان در هواپیما برای سفر بسیار خسته‌کننده است و تفاوت ساعت بین مبدا و مقصد در نهایت می‌تواند مشکلات بسیاری را برای مسافران ایجاد کند. حتی با تدابیر بسیار جالب شرکت هواپیمایی یاد شده جهت سرگرم کردن مسافران مثل ایجاد سلف‌سرویس غذا در طول مسیر نمی‌توان از سختی این سفر طولانی کاست به طوری که بسیاری از مسافران این مسیر از مشکلات مربوط به اختلاف زمانی یا همان «جت لگ» گله دارند، اما اینجاست که به یاد ضرب‌المثل بسیار قدیمی خواهیم افتاد که می‌گوید نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود، چون همان‌طور که می‌دانید هر دو کشور از مهم‌ترین کشورهای گردشگرپذیر در سطح جهان هستند بنابراین مسافران پس از رسیدن به مقصد خود می‌توانند از زیبایی‌های کشور مقصد ​لذت ببرند.

لس‌آنجلس به بانکوک با هواپیمایی تایلند

مسافت بین مبدا و مقصد: 8260 مایل

مدت زمان پیش‌بینی شده برای پرواز: 17 ساعت و 30 دقیقه

دومین رتبه این فهرست مربوط به مسیر پروازی بین قاره آمریکا و جنوب شرقی آسیاست که پروازی حدود 18 ساعت است. بله، درست شنیدید 5 /17 ساعت پرواز مستقیم بین 2 کشور می‌تواند کشنده‌ترین مسافرت برای مسافران باشد، اما جاذبه‌های گردشگری این دو کشور باعث شده که مسافران دل به دریا بزنند و این سفر را تجربه کنند. این شرکت هواپیمایی با توجه به ارائه خدمات بسیار مناسب خود توانسته از مسافران خود 4 ستاره دریافت کند و به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های هوایی در این مسیر شناخته شود.

دبی به لس‌آنجلس با هواپیمایی امارات

مسافت بین مبدا و مقصد: 8335 مایل

مدت زمان پیش‌بینی شده برای پرواز: 16 ساعت و 30 دقیقه

با 10 دقیقه وقت اضافه البته پس از 16 ساعت و 20 دقیقه پرواز مداوم برای مسافرت از دبی به لس‌آنجلس چطور کنار می‌آیید؟ با توجه به ازدیاد شرکت‌های تجاری آمریکایی در منطقه خلیج‌‌فارس بویژه شهر دبی شرکت هواپیمایی امارات تصمیم به برقراری پروازی مستقیم از دبی به شهر لس‌آنجلس گرفت. این پرواز که حدود 5 /16 ساعت طول می‌کشد یکی از طولانی‌ترین پروازهای مسافری بین منطقه خاورمیانه و آمریکاست. این شرکت هواپیمایی با استفاده از هواپیماهای بوئینگ‌777 خود هر بار حدود 350 مسافر را بین 2 کشور جابه‌جا می‌کند. ‌گرچه شرکت هواپیمایی یاد‌شده قصد دارد سختی این پرواز را برای مسافرانش بکاهد، اما باز هم این سفر جزو سخت‌ترین‌ها و طولانی‌ترین‌های فهرست ماست و رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. هزینه تهیه بلیت برای این سفر از 1600 دلار تا 14000 دلار در قسمت «فرست کلاس» خواهد بود.

دبی به هیوستن با هواپیمایی امارات ایرلاین

مسافت بین مبدا و مقصد: 8164 مایل

مدت زمان پیش‌بینی شده برای پرواز: 16 ساعت و 20 دقیقه

16 ساعت پرواز مطرح شده در مسیرهای قبلی برای هر فردی خسته‌کننده است و حتی دقایق پایانی آن شاید کشنده باشد. بنابراین وقتی می‌گویند در پایان سفر خود مجبور هستید 20 دقیقه بیشتر روی صندلی بنشینید تا به مقصد برسید چه حالی خواهید داشت؟ این دقیقا شرایطی است که در این مسیر پروازی داخل هواپیمای ایرباس A380 امارات با آن روبرو خواهید شد. همین 20‌دقیقه اضافه باعث شده تا رتبه چهارم جدول 10 تایی ما به این مسیر اختصاص یابد هرچند در شرایط عادی این زمان اصلا مهم نیست، اما پس از یک سفر 16 ساعته هر ثانیه آن برای انتخاب طولانی‌ترین پروازها مهم و تاثیرگذار است.

دوحه به هیوستن با هواپیمایی قطر

مسافت بین مبدا و مقصد: 8047 مایل

مدت زمان پیش‌بینی شده برای پرواز: 16 ساعت و 15 دقیقه

پنجمین رتبه فهرست 10 تایی ما به مسیر پروازی بین هیوستن و دوحه قطر با خطوط هوایی قطرایرلاین رسیده است. این پرواز که کمی بیشتر از 16 ساعت طول می‌کشد با توجه به بعد مسافت طی شده و تغییرات ساعت یکی از طولانی‌ترین‌های فهرست ما بین خاورمیانه و آمریکاست. هرچند خدمات آسایشی در طول پرواز به بهترین شکل ممکن فراهم شده، اما هستند مسافرانی که حاضر به انجام پروازهای طولانی نبوده و حتما قبل از این سفر بیشتر فکر خواهند کرد.

آتلانتا به ژوهانسبورگ با هواپیمایی دلتا

مسافت بین مبدا و مقصد: 8433 مایل

مدت زمان پیش‌بینی شده برای پرواز: 16 ساعت و 15 دقیقه

4 خلبان و 2 گروه خدمه پروازی این شرکت در این مسیر خود حکایت از طولانی و سخت‌بودن این پرواز دارد. این اعداد و ارقام کافی است که هر مسافری را از این سفر منصرف کند، اما هنوز هم تعداد زیادی این مسیر را با همین شرکت هواپیمایی هر ساله طی می‌کنند.

پرواز بین این فرودگاه که با بوئینگ 777 شرکت هواپیمایی دلتا انجام می‌شود حدود 8500 مایل را طی می‌کند و در طول مسیر تقریبا 40 هزار گالن سوخت مصرف می‌کند. حالا که پای اعداد و ارقام در این سفر طولانی به میان آمد برای درک بهتر این سفر اطلاعات بیشتری به شما می‌دهیم تا بتوانید آگاهانه نسبت به انجام این سفر تصمیم‌گیری کنید.

در طول پرواز این مسیر حدود 70 هزار بطری آب و دیگر نوشیدنی‌ها، 100 هزار بسته بیسکویت و خشکبار، 200 هزار عدد چای کیسه، نسکافه، شکر بسته‌بندی شده و 500 هزار پوند یخ توسط مسافران مصرف می‌شود.

این مسافران 2 وعده غذای گرم در طول این پرواز صرف می‌کنند که هر بار امکان انتخاب غذاهای محلی آمریکا یا آفریقا را خواهند داشت.

حالا با اطلاع از این اعداد و ارقام خواهیم دید که رتبه ششم برای این مسیر بهترین رتبه در فهرست 10 تایی ماست.

نیوآرک؛ نیوجرسی به هنگ‌کنگ با یونایتد ایرلاین

مسافت بین مبدا و مقصد: 8065 مایل

مدت زمان پیش‌بینی شده برای پرواز: 16 ساعت

پرواز بین این دو مقصد یعنی نیوآرک (نیوجرسی) در ایالات متحده آمریکا به کشور هنگ‌کنگ با شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاین با توجه به سختی‌های یک سفر 16 ساعته با هواپیماهای کوچک این شرکت توانسته رتبه هفتم جدول 10 تایی ما را به خود اختصاص دهد. هرچند مدت پرواز این سفر همانند 3 رتبه قبلی بوده، اما شرایط سفری 16 ساعته در این‌گونه هواپیماها توانسته این رتبه را برای این مسیر هوایی به دست آورد. به طور کلی شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاین با توجه به شرایط آمریکا و تعدد سفرهای این کشور دچار مشکلاتی از نظر سطح کیفیت خدمات بوده و از نظر رتبه‌بندی جهانی جایگاه جالبی ندارد؛ به طوری که در نظرسنجی بین مسافران این شرکت توانسته 1/ 4 امتیاز را از 10 امتیاز کسب کند بنابراین با توجه به سختی این پرواز، این مسیر مستحق دریافت رتبه هفتم فهرست ما خواهد بود.

ژوهانسبورگ به نیویورک با شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی

مسافت بین مبدا و مقصد: 7970 مایل

مدت زمان پیش‌بینی شده برای پرواز: 16 ساعت

اما هشتمین پله از پلکان 10 تایی سفرهای طولانی هوایی در جهان که تقریبا همانند 2 رتبه قبلی پروازی 16 ساعته است در مسیر پروازی بین نیویورک در آمریکا و ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی است. به طور کلی پرواز مستقیم به این دو شهر از سال 2011 میلادی توسط شرکت هواپیمایی آفریقای جنوبی راه‌اندازی و هواپیماهایش برای اولین بار در فرودگاه جان اف کندی فرود آمدند.

این شرکت هواپیمایی روزانه یک پرواز بین 2 فرودگاه انجام می‌دهد که همگی آنها با ایرباس A340 و 300 نفر مسافر انجام می‌شود. مدت زمان این پرواز باعث شده که مسافرانش 3 وعده غذای اصلی خود را در هواپیما صرف کنند. این موضوع بیانگر آن است که مسافران در این سفر تقریبا یک‌‌روز در هواپیما هستند.

هرچند ردیف‌های 2 ـ‌ 4 ـ‌ 2 صندلی این هواپیما می‌تواند از سختی‌های این پرواز بکاهد، اما باز‌هم 16 ساعت در هواپیما بودن برای برخی از مسافران مشکل‌ساز خواهد بود و گاهی تعدادی از آنها را از این سفر منصرف خواهد کرد.

دالاس به بریس بانه با شرکت هواپیمایی کوانتاز

مسافت بین مبدا و مقصد: 8589 مایل

مدت زمان پیش‌بینی شده برای پرواز: 16 ساعت

هیچ تصور کرده‌اید 16 ساعت پرواز با هواپیما در ارتفاع 12 هزار متری از سطح زمین چه احساسی خواهد داشت پس اگر علاقه‌مند به درک این موضوع هستید، مسیر هوایی بین 2 فرودگاه دالاس تا بریس‌بانه را به شما پیشنهاد می‌کنیم که با آن می‌توانید تجربه 16 ساعته پرواز را به خودتان هدیه دهید البته اگر تحمل بی‌خوابی و اختلالات ناشی از تغییر زمان را دارید.

هرچند شرکت هواپیمایی ارائه‌دهنده این مسیر سعی کرده با استفاده از پیشرفته‌ترین هواپیماها و ارائه خدمات بسیار با کیفیت سختی‌های این سفر را برای مسافرانش بکاهد، اما بیشترین ناراحتی از سوی مسافران اختلاف ساعت بین 2 شهر عنوان شده که همین موضوع باعث شده این مسیر پروازی در فهرست 10 تایی ما یک رتبه بالا برود و به پله نهم صعود کند.

نیویورک به هنگ‌کنگ با خطوط هوایی کتی پاسفیک

مسافت بین مبدا و مقصد: 8059 مایل

مدت زمان تقریبی پرواز: 16 ساعت

این مسیر پروازی بین 2 کشور به دلیل رشد اقتصادی و تقاضای سفر مسافران آنها ایجاد شده و این شرکت هواپیمایی با توجه به این رشد، 3 پرواز روزانه را بین 2 فرودگاه جان اف کندی (JFK) و فرودگاه مرکزی هنگ‌کنگ (HKG) برقرار کرده است. هرچند این شرکت هواپیمایی در بین مسافران آمریکایی خود زیاد شناخته شده نیست و به عنوان یکی از شرکت‌های معروف آسیایی شناخته شده، اما توانسته با توجه به رشد روزافزون مسافران این مسیر و ارائه سرویس‌های مناسب، مدت طولانی این پرواز و سختی آن را برای مسافرانش بکاهد.

پرواز 16 ساعته بوئینگ 777 این شرکت باعث شده که مسیر پروازی بین هنگ‌کنگ و نیویورک دهمین رتبه یا در واقع آخرین رتبه از فهرست 10 تایی ما را به خود اختصاص دهد.

عماد عزتی


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: