روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 29 خرداد 1398 / 15 شوال 1440 / a 19 Jun 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
جامعه
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 27 آبان 1391 - ساعت 00:04
شماره خبر: 100828040368
ناصرخسرو: همه چيز!
گویا ناصرخسرو قبادیانی با گردآوردن هر چیزی از گوشه و کنار جهان در این بخش شهر و گذرگاه‌های اطرافش خصلت و شهرت جهانگردی خود را به آن بخشیده است! خیابان ناصرخسرو که در شرق توپخانه و چسبیده به خیابان امیرکبیر تا بازار ادامه یافته، افزون بر آن‌که جزو قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران است، یکی از معروف‌ترین گذرگاه‌های فروش اجناس و کالاهای گوناگون نیز به شمار می‌رود.

قدیمی‌ترها می‌گفتند در خیابان ناصرخسرو و کوچه‌ها و خیابان‌های اطرافش از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا می‌شود! لوازم عکاسی، بورس وسایل و تجهیزات پزشکی و بهداشتی، کتابفروشی‌ها بخصوص کتب مذهبی، مواد صنعتی و شیمیایی، مراکز فروش لوازم بهداشتی و آرایشی، پوشاک و... اما شهرت بسیار آن به محل فروش داروهای کمیاب و قاچاق است. در کنار و گوشه‌اش هم با آن‌که بسیاری از انبارهای ذخیره مواد سمی، محترقه، شیمیایی و مانند آن به جاهایی خارج از مرکز شهر منتقل شده‌اند، هنوز می‌توان از دفترها و فروشگاه‌های عرضه این کالاها یا حتی محل انبار آنها نشان یافت.

کوچه مروی و کوچه خدابنده‌لو نیز که از قدیم در شمار اماکن معروف خرید محسوب می‌شده‌اند در مجاورت همین خیابان واقع شده‌اند. در کوچه مروی بیشتر پوشاک و بخصوص عتیقه‌جات و اجناس آنتیک عرضه می‌شود. به موازات خیابان ناصر خسرو، درست در ضلع جنوبی توپخانه خیابان باب همایون هم واقع شده که قدمتی همپای خیابان ناصر خسرو دارد و در ذهن قدیمی‌ترها به خیابان دولت یا دالان بهشت معروف است. بیشتر فروشگاه‌های عرضه پیراهن و کت‌وشلوار در این راسته قرار دارند و یکی از دلایل مراجعه بسیاری از خریداران به آنجا، امکان خرید و تهیه پوشاکی از این دست با قیمتی ارزان‌تر است.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: