روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 02 دي 1391 - ساعت 00:00
شماره خبر: 100831075343
پخش«پرس‌تي‌وي» و «هيسپان‌تي‌وي» از ماهواره «هيسپاست» قطع شد
محدوديت‌هاي دوباره غرب براي شبکه‌هاي تلويزيوني ايران
شرکت «هیسپا ست» شبکه‌های انگلیسی‌زبان پرس تی‌وی و اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی ایران را به خاطر تحریم رئیس صداوسیمای ایران از فهرست پخش ماهواره‌ای خود در اسپانیا و آمریکای لاتین حذف کرد.

به گزارش فارس، محمد سرافراز معاون برون مرزی سازمان صداوسیما با اعلام این خبر، این‌گونه تصمیمات را نمایانگر ماهیت و چهره واقعی دولت‌های غربی دانست و گفت: آنها تلاش می‌کنند به شکل ناپخته‌ای صدای رسانه‌های ایرانی را خاموش کنند.

وی تصریح کرد: روشی که دولت‌های غربی در برخورد با رسانه‌های ایران در پیش گرفته‌اند ازمنظر حقوقی یادآور قانون جنگل و از نگاه آزادی بیان یادآور دوره قرون وسطا و تفتیش عقاید است که در آن، دانستن، جرم تلقی می‌شد.

معاون برون‌مرزی صداوسیما همچنین همزمانی تصویب تحریم رسانه‌های ایران و تصویب صدها میلیون دلار در مجلس نمایندگان آمریکا برای تجهیز زرادخانه موشکی اسرائیل را نشانگر اهمیت یکسان محدود کردن آزادی رسانه‌ها و حمایت نظامی از صهیونیست‌ها توسط واشنگتن دانست و خاطرنشان کرد: تحریم صدا و سیما در پی فشار‌های لابی صهیونیستی بر کنگره آمریکا بویژه پس از شکست اخیر اسرائیل در جنگ هشت روزه غزه و اصابت موشک‌های ایرانی به قلب رژیم صهیونیستی است.

شرکت اسپانیایی خدمات ماهواره‌ای «هیسپا ست» دیروز، شبکه‌های انگلیسی‌زبان پرس تی‌وی و اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی ایران را به خاطر آنچه تحریم رئیس صدا و سیمای ایران می‌نامد، از فهرست پخش ماهواره‌ای خود در اسپانیا و آمریکای لاتین حذف کرد.

این اقدام درحالی صورت گرفت که شبکه هیسپان تی وی به عنوان یک مؤسسه رسانه‌ای، دارای مجوز رسمی است و طبق قوانین اتحادیه اروپا به فعالیت رسانه‌ای و پخش برنامه‌های خود مشغول بوده است.

دولت اسپانیا و شرکت ماهواره‌ای هیسپا ست هیچ گونه دلیل قانونی برای این تصمیم عنوان نکرده و به صورت کاملا یکطرفه اقدام به لغو قرارداد کرده‌اند.

هیسپان تی‌وی بر اساس قوانین اسپانیا و اتحادیه اروپا مرتکب هیچ تخلفی نشده و هیچ‌گونه اخطاری مبنی بر تخلف یا قطع پخش دریافت نکرده است.

بیش از ربع سهام شرکت هیسپا ست توسط شرکت فرانسوی یوتل ست خریداری شده است. رئیس یوتل ست که گفته می‌شود تابعیت فرانسوی- اسرائیلی دارد، به عنوان عامل اصلی حمله به رسانه‌های ایرانی در اروپا شناخته می‌شود.

پیش از این، نهادهای به‌ اصطلاح نظارتی رسانه‌ها در انگلیس و آلمان دستور قطع پخش برنامه‌های پرس تی‌وی در آن کشورها را صادر و اجرا کرده‌اند.

همچنین شرکت آسیا ست که بخشی از سهام آن توسط شرکت‌های آمریکایی خریداری شده، اقدام به قطع پخش شبکه پرس تی‌وی و سایر شبکه‌های ایرانی در قاره آسیا کرده است. مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا پس از تائید دولت آن کشور صورت اجرایی به خود خواهد گرفت.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: