روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 02 مهر 1396 / 03 محرم 1439 / a 24 Sep 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه‌نامه نوروز 90
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 25 اسفند 1389 - ساعت 22:13
شماره خبر: 100837445419
بيژن مقدم / مديرمسوول
سال همت‌هاي بلند
سال 89 هم برای مردم ما و هم برای مردم کشورهای خاورمیانه و حتی کشورهای اروپایی سال بیداری بود. برای مردم ما سال بصیرت، سال رسوایی نفاق و از سکه افتادن جریان فتنه و همچنین سال اجرای بزرگ‌ترین طرح تحول اقتصادی (هدفمندی یارانه‌‌ها) و سال کند شدن شمشیر تحریم‌ها علیه ملت ایران بود.‌ سال تحولات بزرگ در خاورمیانه اسلامی و سال شنیدن شعار هیهات مِنا الذله از بحرین، الله اکبر از مصر، تونس، کویت، عربستان و...

*‌*‌*‌

سال 89 بیش از هر زمانی یادآور امام راحلمان بود؛ چرا که امروز هر پرچمی که در جهان به نام خدا برداشته می‌شود، از نفس قدسی اوست. هم او که هیمنه پوشالی ابرقدرت‌ها را درهم شکست. شجاعت، استقلال و آزادی را معنایی دوباره بخشید. وحدت را رمز پیروزی ملت‌ها قرار داد و بی‌محابا در برابر بلندگوهای گوشخراش رسانه‌های مکار غرب از «صدورانقلاب» سخن گفت. او در نگاه و عمل نه‌تنها با ملت ایران بلکه با همه پابرهنگان و مستضعفان عالم به نجوا می‌نشست و قلبش در غم و شادی آنان می‌تپید.

بی‌تردید خاورمیانه جدید یک خاورمیانه اسلامی و متاثر از انقلاب اسلامی ایران است. نهضت بیداری اسلامی در صورت برخورداری از حمایت‌های مردمی و پافشاری بر اصول می‌تواند ضمن داشتن حکومت‌های مستقل، دست ‌قدرت‌های بزرگ را از ذخایر نفتی و غیرنفتی خود کوتاه کند.

به نظر می‌رسد ملت‌های منطقه اکنون به حدی از خودباوری رسیده‌اند که می‌توانند با حرکت‌های آگاهانه خود عقب‌ماندگی‌های چندده‌ ساله‌اشان را که نتیجه سیاست‌های استعماری بیگانگان و حکومت‌های استبدادی بوده است، جبران کرده و امت واحده اسلامی را در منطقه شکل دهند.

*‌*‌*‌

سال 89 سال همت و کار مضاعف بود که انصافا می‌توان ردپای همت‌های بزرگ را در ثبت پیشرفت‌های خیره‌کننده کشورمان در حوزه‌های متعدد علمی ـ پزشکی، موشکی، فناوری ارتباطی و... دید. دستاوردهایی که به همت دانشمندان جوان ایرانی و با حمایت مسوولان نظام به بار نشست و جایگاه کشورمان را در میان کشورهای صاحب‌ علم و تکنولوژی مستحکم‌تر کرد و باعث فخر ملت ایران در سراسر جهان شد.

امیدواریم سال 90 سالی توام با پیشرفت، عدالت و کار مضاعف و صرفه‌جویی در همه عرصه‌ها باشد. حرکت در مسیر سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی با طراحی الگوی اسلامی - ایرانی‌ پیشرفت و تحقق «عدالت» می‌تواند ایران اسلامی را بیش از پیش بر قله عزت و اعتبار بنشاند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: