روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 04 مهر 1396 / 05 محرم 1439 / a 26 Sep 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه‌نامه نوروز 90
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 25 اسفند 1389 - ساعت 22:14
شماره خبر: 100837639729
الوووووو......صدامو مي‌شنويد؟
حالا که به سلامتی زیپ چمدان‌ها را کشیدید و بعد از کلی بحث و مشاوره بار سفر بستید، لطفا این تلفن‌ها را به خاطر بسپارید یا جایی یادداشت کنید. ممکن است به کارتان بیایند.

شماره تلفن 88612121

این شماره تلفن امداد خودروست. اگر ماشین‌تان توی راه خراب شد، به جای این‌که بغض کنید یا از کوره در بروید یا سر زن و فرزندتان داد و هوار بکشید، به این شماره زنگ بزنید تا یک مکانیک ماهر به کمکتان بیاید. امداد خودرو در همه ایران خدمات می‌دهد. حتی اگر در یک روستای دورافتاده هستید، دست‌کم روی مشاوره تلفنی‌شان می‌توانید حساب کنید.

شماره تلفن 192

هر چند بجا آوردن نماز در هر جا و هر شرایطی در اولویت همه امور است، اما اگر در طول سفر مشغله زیادی داشتید و می‌خواهید برنامه‌هایتان را طوری تنظیم کنید که نمازهایتان قضا نشود، می‌توانید از این تلفن استفاده کنید. همه اوقات شرعی را تا 24 ساعت آینده به شما اعلام می‌کند. همه اوقات شرعی یعنی حتی ساعت نیمه شب شرعی. اگر هم نمی‌دانید امروز چندم یا چند شنبه است یا تاریخ میلادی یا قمری را نمی‌دانید این تلفن به شما کمک می‌کند.

شماره تلفن 133

این شماره به درد وقت‌هایی می‌خورد که این آژانس‌های دم دستی جواب نمی‌دهند، مثلا شب عید یا روزهای برفی. 133 یک سری تاکسی دارد که در سطح شهر تردد می‌کنند. وقتی با 133 تماس می‌گیرید، اپراتور نزدیک‌ترین تاکسی خالی از مسافر را به دنبالتان می‌فرستد.البته تهران کلی تاکسی بی‌سیم دیگر هم دارد؛ مثلا تاکسی بی‌سیم بانوان با شماره تلفن 1821، 20102020 یا تاکسی تلفنی آریا با شماره 1814. همه آنها قبض‌شان را با تاکسی‌متر حساب می‌کنند، پس خیالتان بابت هزینه راحت باشد.

شماره تلفن 191

وای! مریض شدن در طول سفر واقعا حال آدم را می‌گیرد. امیدواریم سفرتان به سلامت باشد، ولی اگر خدای نکرده خیلی فوری احتیاج به داروخانه پیدا کردید و به خاطر این که هول شده‌اید مغزتان قفل کرد و هیچ چیزی یادتان نیامد، این تلفن حسابی به دردتان می‌خورد. 191 با پرسیدن منطقه‌ای که در آن هستید، برایتان اسم و آدرس همه داروخانه‌های نزدیک را می‌خواند.

شماره تلفن 119

یک صدا که خیلی هم مهربان به نظر نمی‌رسد به شما ساعت را اعلام می‌کند، آن هم دوبار پشت سر هم.

شماره تلفن 199

به جای این‌که راه بیفتید، بکوبید و تا فرودگاه بروید که شماره پرواز مسافران را بپرسید، یک زنگ به 199 بزنید. این شماره به شما می‌گوید که آن پرواز چقدر تأخیر دارد تا بیهوده توی فرودگاه معطل نشوید. به طور کلی هرگونه اطلاعاتی از هر پروازی بخواهید، 199 کمکتان می‌کند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: