روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 02 مهر 1396 / 03 محرم 1439 / a 24 Sep 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه‌نامه نوروز 90
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 25 اسفند 1389 - ساعت 22:14
شماره خبر: 100837640382
کمک‌هاي اوليه در سفر
به‌طور کلی یک جعبه کمک‌های اولیه برحسب نوع نیاز، لوازم و وسایل گوناگونی دارد. جعبه کمک‌های اولیه یک امدادگر حرفه‌ای با جعبه کمک‌های اولیه مورد استفاده در خودروی شخصی از نظر نوع وسایل و ملزومات تفاوت دارد. همچنین جعبه کمک‌های اولیه مورد استفاده در منزل با جعبه کمک‌های اولیه یک مدرسه از نظر حجم و تنوع وسایل داخل جعبه متفاوت است.

بنابراین فهرست زیر فقط حداقل‌های مورد نیازی است که باید در این جعبه وجود داشته باشد تا بتوان به آن عنوان جعبه کمک‌های اولیه کامل را داد:

مواد ضدعفونی‌کننده

محلول بتادین یا الکل سفید

داروها

آسپرین

استامینوفن

قرص بروفن

قرص‌های ضد اسهال

قرص‌های سرماخوردگی

آنتی‌هیستامین

قرص‌های ضد تهوع

داروهای ملین (روغن بادام)

قرص هیوسین

قرص متوکلوپرامید یا پلازیل

پماد سوختگی

پماد گزیدگی حشرات

وسایل

پنبه استریل

گاز یا تنظیف استریل در ابعاد مختلف

باند یا نوار در اندازه‌های مختلف

پماد جنتامایسین و پماد تتراسیکلین

ژل شوینده

درجه تب

کیف یخ یا کمپرس سرد آنی

کیسه آب گرم (مبارزه با سرما یا درد)

چسب زخم

نخ و سوزن بخیه

سعی کنید در مسافرت یک کیف مخصوص وسایل و اقلام بهداشتی به همراه داشته باشید. در این کیف کارت یا دفترچه بیمه خدمات درمانی خود و سایر اعضای خانواده و همچنین در صورت احساس نیاز، آخرین نسخه پزشک‌تان و سایر اعضای خانواده را بگذارید.

اگر عینکی هستید حتما آن را فراموش نکنید. باز هم توصیه می‌کنیم مبتلایان به بیماری‌های خاص مانند بیماران قلبی حتما آخرین نوار قلب و نسخه خود را همراه داشته باشند. اگر مبتلا به آسم، حساسیت، تشنج صرعی، بیماری‌های قلبی، بیماری قند یا بیماری خاص دیگری هستید، هنگام مسافرت برچسب هشداردهنده روی پیراهن، گردنبند یا مچ‌بند داشته باشید.

اگرچه مصرف خودسرانه دارو را توصیه نمی‌کنیم، اما پیشنهاد می‌کنیم برای مسافرت مقداری داروهای اولیه مانند مسکن‌های ساده، پماد سوختگی، کرم‌هایی که برای درمان گزیدگی حشرات به کار می‌روند، قرص ضد تهوع، محلول‌های ضدعفونی و وسایل زخم بندی در کیف بهداشتی خود همراه داشته باشید.

یکی دیگر از وسایلی که باید در این کیف کوچک جای دهید نام و نشانی نزدیک‌ترین اقوام یا دوست و همسایه‌تان است که اگر خدایی ناخواسته دچار سانحه‌ای شدید، بشود از طریق آن به نزدیکان‌تان اطلاع داد.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: