روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 01 شهريور 1396 / 30 ذی القعدة 1438 / a 23 Aug 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه‌نامه نوروز 90
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 25 اسفند 1389 - ساعت 22:15
شماره خبر: 100837811120
ايمني سفر به کشورهاي خارجي
تعطیلات نوروزی فرصت مناسبی است برای گشت و گذار و سفر و در این میان برخی مردم با سفر به کشورهای
دور و نزدیک به قصد سیاحت، زیارت یا تجارت، چند روزی از تعطیلات نوروزی خود را چنین سپری می‌کنند.

سفر به کشورهای خارجی و اقامت چند روزه در آنها به دلیل جداشدن از کشور موطن و حضور در کشوری جدید با قوانین و مقررات آن، تابع اصول خاصی است که مسافران باید خود را ملزم به رعایت این موارد کنند تا سفر خوش و بی‌خطری را بگذرانند.

در این یادداشت به اختصار نکات مهمی که شهروندان هنگام سفر به کشورهای خارجی باید آنها را رعایت کنند، بیان می‌کنیم:

نشان ندادن پول در مجامع عمومی و مکان‌های پر‌جمعیت

اجتناب از رفت و آمد به تنهایی در شب یا در مکان‌های خلوت یا مشکوک

خودداری از سوار شدن به خودرو‌هایی غیر از خودرو‌های نقلیه عمومی

مراقبت از مدارک، پول و اشیای باارزش

هنگام ورود به کشور مقصد، افرادناشناس و بعضا ایرانی با عناوین مختلف از جمله مترجم، راهنما و... به شما مراجعه می‌کنند و پیشنهادهایی برای شما دارند. در این زمینه توصیه می‌کنیم به آنها اعتماد نکنید و حتی هدف از مسافرت خود را نیز برایشان نگویید.

از آنجا که اتباع ایران در برخی کشورها اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند، توصیه می‌شود برای جلوگیری از ضرر و زیان و از بین رفتن حقوق خود، قبل ازهر گونه اقدامی با نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مشورت کرده، امور تجاری خود را از طریق مراجع رسمی پیگیری کنید.

با توجه به آگاهی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از مقررات کشوری که به آن سفر می‌کنید، در صورت بروز هرگونه مشکل با اتباع یا مقامات محلی می‌توانید از راهنمایی و کمک آنها استفاده کنید.

با توجه به افزایش کلاهبرداری از اتباع ایرانی در کشورهای مختلف و وجود خطرات مالی و حتی جانی، به اتباع ایران توصیه می‌شود ضمن رعایت احتیاط و نکات ایمنی، به افراد و گروه‌های ناشناس ـ که به عناوین مختلف به شما مراجعه می‌کنند ـ اعتماد نکنید.

باتوجه به افزایش کلاهبرداری‌های اینترنتی از طریق ارسال پست الکتریکی با استفاده از نام شرکت‌های شناخته‌شده به اتباع ایران توصیه می‌شود از پاسخگویی به پست‌های الکتریکی جعلی که شما را برنده جایزه کلانی معرفی می‌کنند و برای دریافت جایزه از شما درخواست ارسال مبلغی جزئی به منظور حواله آن یا حتی مسافرت به کشور خاصی می‌کنند، خودداری کنید.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: