روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
حوادث
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 26 اسفند 1389 - ساعت 00:00
شماره خبر: 100838426130
فرار بزرگ از زندان قزلحصار ناکام ماند
در جریان فرار ناکام محکومان بند حبس ابد و اعدامیان زندان قزلحصار در کرج، 10 زندانی کشته و 15 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش «جام‌جم»، شامگاه سه‌شنبه هفته جاری ماموران زندان قزلحصار کرج متوجه اغتشاش قاچاقچیان محکوم به حبس ابد و افراد اعدامی در یکی از بندهای قزلحصار شدند. نگهبان‌ها با حضور در این بند زندان مشاهده کردند زندانیان از سلول خود بیرون آمده‌اند و شیشه و دیوارها را تخریب‌‌می‌کنند.

با اخطار نگهبان‌ها به زندانیان، از آنها خواسته شد به سلول خود بازگردند و به آشوبگری پایان دهند، اما هر لحظه بر دامنه اغتشاش زندانیان افزوده می‌شد.

وقتی یکی از نگهبانان زنگ خطر را به صدا درآورد، آشوبگران به سوی او و همکارش حمله کردند و آن دو را به گروگان گرفتند.

2 نگهبان، گروگان زندانیان بودند

با به صدا درآمدن زنگ خطر، نگهبان‌ها و دیگر ماموران مستقر در زندان قزلحصار که از موضوع گروگانگیری باخبر شده بودند،‌ با محاصره محل و اخطار به افراد زندانی، از آنها خواستند تا به این آشوب پایان دهند و هر دو نگهبان را رها کنند، اما آنها به اخطارهای ماموران توجهی نکردند و گروگان‌ها را به داخل سلول بردند.

اطفای حریق در زندان

در همین موقع ماموران متوجه شدند تعدادی از افراد زندانی با نزدیک شدن به دیواری که منتهی به محوطه بیرونی زندان است، قصد فرار دارند و تعدادی نیز در حال تخریب شیشه سالن‌ها و آتش‌ زدن محل هستند. ماموران برای جلوگیری از فرار زندانیان با آنها درگیر شدند که در جریان این درگیری 10 نفردر اثر جراحت و صدمات ناشی از آتش و دود کشته و 15‌نفر دیگر زخمی شدند.همچنین شعله‌های آتش که بسرعت در حال گسترش بود و علاوه بر محوطه، چند سلول را نیز فراگرفته بود با حضور ماموران آتش‌نشانی در محل مهار شد و 2 نگهبان گروگان و دیگر زندانیان که در میان شعله‌های آتش گرفتار شده بودند، نجات یافتند.

آغاز تحقیقات قضایی

با گزارش موضوع به رضایی،‌ بازپرس کشیک ویژه قتل دادسرای جنایی کرج، او همراه گروهی از کارآگاهان جنایی آگاهی کرج در محل حادثه حضور یافتند.

با هماهنگی قضایی، اجساد 10 زندانی را به پزشکی قانونی منتقل کردند و 15 نفر دیگر که در این حادثه زخمی شده بودند، به بیمارستان انتقال یافتند.با تشکیل پرونده‌ای در این زمینه، تحقیقات پلیسی ـ قضایی از نگهبان‌ها و زندانیانی که شاهدان حادثه بودند، آغاز شده است.در این ارتباط، غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان‌ها به فارس گفت: عوامل اصلی اغتشاش در زندان قزلحصار کرج شناسایی شده اند.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور افزود: اخبار تکمیلی درباره حوادثی که شامگاه سه‌شنبه در زندان قزلحصار رخ داد، مانند اطلاعیه اول، از سوی سایت سازمان به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی ادامه داد: عاملان اصلی این اغتشاش شناسایی شده‌اند و تحقیقات قضایی دراین‌باره آغاز شده است.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور خاطرنشان کرد: بعد از جمع‌بندی تحقیقات، این افراد در اختیار مراجع قضایی قرار خواهند گرفت.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: