روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 29 دي 1397 / 12 جمادي الأول 1440 / a 19 Jan 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
نسل سوم
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 30 فروردين 1390 - ساعت 19:04
شماره خبر: 100841344998
چگونه به جنگ اضطراب‌هاي زندگي برويم
دريا را به خانه بياور
تیک‌تیک ساعت به گوش می‌رسد و همه روی شما حساب می‌کنند. کدام سیم را باید قطع کنید؟

همه چیز به شما بستگی دارد!

بیشتر ما در طول زندگی نباید با موضوعاتی مثل خنثی‌کردن بمب که موجب مرگ یا زندگی است، درگیر باشیم. مسائل اکثر ما در زندگی به مصاحبه شغلی، سخنرانی و موضوعات خانوادگی و کاری ختم می‌شود که اگر به رویارویی با آنها عادت نکرده باشیم می‌تواند خیلی اضطراب‌آور باشد.

یادگیری این که چگونه در شرایط اضطراب‌آور آرام بمانیم باعث نمی‌شود که همه چیز فورا حالت طبیعی به خود بگیرد بلکه فقط کمک می‌کند که سالم‌تر بمانیم و زندگی شادتری داشته باشیم و از جوانی خود بیشتر لذت ببریم.

در این راستا، تمرکز روی مسائل مهم زندگی‌تان از اهمیت خاصی برخوردار است. زندگی شما ارزشمند است، پس نگذارید مسائل بی‌اهمیت آن را تحت‌الشعاع قرار دهند.

اگر شرایط تحت کنترل شما نیست یا موضوع اهمیت چندانی ندارد، پس در مورد آن نگران نباشید! شاید سخت به نظر برسد، اما فقط کافی است که آن را انجام دهید.

برای افزایش آرامش می‌توانید به چیزهای دیگر فکر کنید. به چیزهایی فکر کنید که باعث شادی شما می‌شوند مثل فرزندان یا همسرتان یا به برنامه‌های روزمره خود بیندیشید. به چیزهای آرامش‌بخش مثل یک روستای خوش آب و هوا یا صدای دریا فکر کنید. چشم‌های خود را ببندید و تصویری با تمام جزییات از مکانی که دوست دارید در ذهن تجسم کنید.

البته کار خیلی مهمی هم که باید انجام بدهید این است که از آنچه منبع استرستان است، خود را خلاص کنید. مثلا از اتاقی که در آن هستید خارج شوید.

ورزش کنید. پیاده‌روی، یوگا یا نرمش روزانه می‌تواند باعث آرامش شما بشود، همواره سعی کنید با اضطراب‌های خود مواجه شوید. رویارویی با استرس به معنای حل مساله نیست. نشستن در گوشه‌ای و نگران بودن، تنها موجب به تاخیر انداختن امور می‌شود که این موضوع نیز فقط استرس شما را تشدید خواهد کرد، اما اگر با اضطراب‌هایتان رودررو شوید، موقعیت بد موجود شکسته خواهد شد. اگر شما بتوانید نتیجه یک موقعیت که به شما مربوط می‌شود را تغییر دهید، می‌توانید در کوتاه‌ترین مدت بر ترس‌های خود غلبه کرده یا خود را برای عکس‌العمل سریع، قدرتمند سازید. شما به عنوان یک جوان، بهتر از هر‌کس دیگری می‌توانید با استرس‌های خود مبارزه کنید!

منبع: wikihow


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: