روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 01 خرداد 1398 / 17 رمضان 1440 / a 22 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
نسل سوم
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 30 فروردين 1390 - ساعت 19:04
شماره خبر: 100841347305
شنيدني هفته
باغبان جهنم
خیلی‌ها با شمس لنگرودی و مجموعه شعرهایش آشنا هستند. شاعری که از دهه 50 بی‌وقفه شعر گفته و مجموعه‌هایی مثل «با رسم کردن دست‌های تو»، «می‌میرم به جرم آن که هنوز زنده بودم»، «ملاح خیابان‌ها»، «باغبان جهنم»، «53 ترانه عاشقانه» و... از او منتشر شده که هر کدام چند بار تجدید چاپ شده‌اند.

حالا شمس لنگرودی بعد از حدود 40 سال شعر گفتن برای مدتی به آمریکا رفته تا خستگی در کند، اما قبل از رفتنش کاری از او منتشر شده که کم‌کاری‌اش را در مدتی که ایران نیست جبران می‌کند. لوح فشرده «باغبان جهنم» کاری است که به تازگی با صدای او وارد بازار شده است. دومین لوح فشرده بعد از «53 ترانه عاشقانه» با صدای او منتشر شده و لنگرودی در این لوح به خواندن بخشی از شعرهای مجموعه شعر باغبان جهنم پرداخته است، مجموعه‌ای که سال 83 چاپ شده و شعرهای بین سال‌های 79 تا 82 او را دربرمی‌گیرد. امیرحسین سمیعی که آهنگسازی و تنظیم‌کنندگی این لوح را به عهده داشته در یادداشتی در این لوح نوشته: تمام موسیقی‌های من در خدمت شعرها قرار گرفته‌اند و درست مثل یک قطعه موسیقی دراماتیک بی‌وقفه به کمک تصاویر ذهنی شاعر می‌روند. تمامی قطعات برگرفته از یک آشوب درونی هستند. از ما می‌شنوید، شنیدن صدای دلنشین شمس را از دست ندهید. باغبان جهنم از سوی انتشارات ابتکار نو منتشر شده است.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: