روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 04 خرداد 1398 / 20 رمضان 1440 / a 25 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
نسل سوم
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 30 فروردين 1390 - ساعت 19:04
شماره خبر: 100841347476
ديدني‌هفته
ابرهاي پشت پنجره
دیدن یک تئاتر خوب می‌ارزد به دیدن یک فیلم بد! این را کی گفته؟ این جمله یکی دیگر از پیشنهادات ما برای شماست.

درست است که جمله خیلی بدیهی و واضح به نظر می‌رسد، اما خیلی‌ها هم از آن بی‌خبرند. خیلی‌ها حاضرند بروند سینما و هر فیلمی را ببینند، اما یک تُک‌پا نروند تئاتر شهر. نمایش «ابرهای پشت پنجره» یکی از آن کارهای خوب بیست‌و‌هفتمین جشنواره تئاتر فجر است که اجرایش از بهمن شروع شده و فقط هم تا چند روز دیگر ادامه دارد.نمایشی که در بخش نمایشنامه‌نویسی تئاتر فجر هم برگزیده شده است. این نمایش به کارگردانی رضا گوران برگرفته از اثری از فدریکو گارسیا لورکا نویسنده اسپانیایی است که پیش از این هم گوران نمایش «یرما» را بر اساس یکی از نوشته‌های او روی صحنه برده بود.

در این نمایش که در بخش چشم‌انداز جشنواره تئاتر فجر حضور داشت، مهدی پاکدل، شهرام حقیقت‌دوست، بهنوش طباطبایی، ندا مقصودی و کاوه قائمی بازی می‌کنند. گوران درباره فضای نمایشنامه این کار در مصاحبه با مهر گفت: «این اثر براساس نمایشنامه ماریا پیندا به قلم فدریکو گارسیا لورکا، نوشته شده و به نوعی روایتگر جنگ‌های داخلی در کشور اسپانیاست.

جو‌ حاکم اجتماعی در کشور اسپانیا همواره از فضایی برخوردار بوده که بشدت به فضای اجتماعی مردم ما و روحیات آنان همخوانی دارد، به همین جهت در این چند سال تلاش کردم که فضای آثاری که به صحنه می‌برم مطابق با روحیه مخاطب ایرانی باشد.» نمایش «ابرهای پشت پنجره» هر روز به غیر از شنبه‌ها، ساعت۲۰ در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: