روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
پنجشنبه 25 مهر 1398 / 17 صفر 1441 / a 17 Oct 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
صفحه آخر
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 14 ارديبهشت 1390 - ساعت 00:54
شماره خبر: 100842579614
ديدني روز
تصاوير غيرمنتظره در برنامه جمع ما
غیرمنتظره به چاپ دوم رسید. این جمله‌ای بود که در تبلیغات برنامه تلویزیونی جمع ما چند بار تکرار شد. پس از موفقیت برنامه جوان‌پسندانه غیرمنتظره که سال گذشته به صورت روزانه پخش شد، حالا دست‌اندرکاران همان برنامه کاری جدید با نام جمع ما را روانه آنتن کرده‌اند.

جمع ما به نسبت غیرمنتظره در زمان بهتری از شبانه‌روز پخش می‌شود. پخش این برنامه پس از خبر 30/ 20 از شبکه 2 آغاز می‌شود و به مدت 40 دقیقه ادامه پیدا می‌کند. مسوولان شبکه 2 زمان برنامه را به ساعات پربیننده شب انتقال داده‌اند تا دایره مخاطبان برنامه گسترده‌تر شود.

جمع ما یک مجله تصویری است که در آن پرونده موضوعات اجتماعی روز ورق می‌خورد. به لحاظ محتوایی نیز نسبت به برنامه قبلی تغییراتی داشته است. در برنامه قبلی مشاغل و افراد به عنوان محور اصلی کار مورد بررسی قرار می‌گرفتند؛ اما برنامه جدید سعی می‌کند به موضوعات و مسائل ملتهب اجتماعی بپردازد.

دست‌اندرکاران برنامه در قسمت‌های اول به سراغ موضوع جراحی پلاستیک‌ رفتند و این مساله را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دادند. در این چند قسمت روان‌شناسان، جامعه‌شناسان و جراحان زیبایی به استودیوی جمع ما آمدند و درباره دلایل اقبال بالای جوانان به جراحی زیبایی و بخصوص جراحی بینی سخن گفتند.

چند فیلم مستند درباره جراحی زیبایی این گفت‌وگوها را کامل می‌کرد. در این مستندها پزشکان توضیح می‌دادند که خیلی از افراد چند بار بینی‌شان را جراحی می‌کنند؛ اما باز هم از چهره حاصل شده راضی نمی‌شوند و تقاضای جراحی مجدد دارند.

همچنین یکی از جراحان تاکید کرد که متقاضیان جراحی بینی (رینوپلاستی) باید قبل از عمل پای صحبت افراد بینی عمل‌کرده بنشینند و ببینند می‌توانند با وضعیت جدید کنار بیایند یا نه.

از همه جالب‌تر جوانی بود که روبه‌روی مجری نشست و از بینی جراحی شده‌اش دفاع کرد! او که کاملا از بینی جدیدش اظهار رضایت می‌کرد دقایقی درباره فواید جراحی بینی صحبت کرد. این جوان روی دیگر سکه را نشان می‌داد و بیانگر این نکته بود که دست‌اندرکاران جمع ما‌ نمی‌خواهند یکطرفه به قاضی بروند. همچنین در این برنامه دختر جوانی را دیدیم که لب، گونه، بینی و دور پلکش را یک جا جراحی کرده بود!

بخشی از موفقیت دو برنامه جمع ما و غیرمنتظره‌ به اجرای قوی و جذاب مجری برنامه برمی‌گردد. آزاده نامداری که سال گذشته از دیدگاه منتقدان و نویسندگان هفته‌نامه سروش رتبه دوم بهترین مجری سال را کسب کرد، در برنامه جدیدش هم اجرای خوب و روانی دارد.

او به عنوان یک مجری ریتم و ضرباهنگ خوبی به برنامه می‌بخشد. با سوال‌هایش مسیر درست بحث را تعیین می‌کند و اجازه نمی‌دهد که صحبت‌های مهمانان بی‌جهت به درازا بینجامند.

نامداری هنگام اجرا در جایگاه یک مخاطب می‌نشیند. او همچون بینندگان از شنیدن برخی حرف‌های تند و تیز تعجب می‌کند. هر جا که معنای اصطلاحی را نمی‌فهمد از کارشناسان می‌پرسد. نظرات موافقان و مخالفان را جویا می‌شود و سعی می‌کند قضاوت را به خود مخاطب واگذار کند.

نقطه قوت اجرای آزاده نامداری این است که می‌داند چگونه بین ذائقه بینندگان پرشمار تلویزیونی و خواست مدیران رسانه ملی تعادل و توازن ایجاد کند.

آمار بالای نظرسنجی پیامکی برنامه نشان داد که جمع‌ما‌ در همین قسمت‌های ابتدایی برای خودش مخاطبان زیادی دست و پا کرده است. اگر دوست دارید پس از بازگشت از کار روزانه یک بحث اجتماعی داغ و زنده را شاهد باشید جمع ما را از دست ندهید.

احسان رحیم‌زاده / گروه رادیو و تلویزیون


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: