روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 06 فروردين 1398 / 19 رجب 1440 / a 26 Mar 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
يكشنبه 18 ارديبهشت 1390 - ساعت 00:02
شماره خبر: 100842919366
استقبال مخاطبان از برنامه «به روز» شبکه 3
تهیه‌کننده برنامه «به روز» که با موضوع فناوری اطلاعات از شبکه 3 سیما پخش می‌شود، گفت: سیاست شبکه این است که از تبلیغ بپرهیزیم؛ به همین دلیل مسائلی را که در زندگی افراد کاربرد دارد مطرح می‌کنیم.

سیدمصعب لواسانی در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: در پخش قسمت اول برنامه که جمعه هفته گذشته صورت گرفت، استقبال زیادی از برنامه به عمل آمد و تعداد زیادی پیامک و نامه الکترونیک دریافت کردیم و مخاطبان خواهان تکرار برنامه بودند.

وی ادامه داد: 2 رویکرد کلی نسبت به برنامه «به‌روز» وجود دارد؛ گروهی از مخاطبان معتقدند اطلاعات زیادی در یک فرصت کم عنوان شده و برخی سطح برنامه را پایین دانستند، اما در تولید برنامه، افرادی را مدنظر گرفتیم که آشنایی نسبی با کامپیوتر داشته باشند.

تهیه‌کننده برنامه «به روز» خاطرنشان کرد: در حال ساخت قسمت 4 یا 5 برنامه هستیم.

در هر قسمت حدود 8 یا 9 اپیزود داریم که این آیتم‌ها به صورت چرخشی در هر برنامه تکرار می‌شود؛ به عنوان مثال اگر در یک قسمت درباره تلفن همراه صحبت می‌کنیم در برنامه بعدی اطلاعاتی را درباره کامپیوتر در اختیار مخاطبان قرار می‌دهیم.

پخش به روز در 26 قسمت

لواسانی در پاسخ به پرسشی درباره استفاده از واژه‌های فارسی در برنامه‌ «به روز» گفت: سعی می‌کنیم تا جایی که امکان داشته باشد و اگر کلمه‌ای دارای معادل فارسی باشد از این واژه‌ها استفاده کنیم، اما به این مساله زیاد نمی‌پردازیم تا مخاطب حساس نشود.

این تهیه‌کننده در بخش دیگری از سخنانش، زمان پخش «به روز» را از شبکه 3 مناسب دانست و گفت: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم موفق شدیم زمان خوبی را در جدول پخش به برنامه اختصاص دهیم. در روزهای جمعه فوتبال پخش نمی‌شود و این مساله می‌تواند روی جذب مخاطب تاثیر داشته باشد.

لواسانی عنوان کرد: در حال حاضر برای تولید 26 قسمت از شبکه 3 مجوز گرفته‌ایم که ممکن است پخش برنامه بیش از این زمان ادامه پیدا کند.

«به روز» به تهیه‌کنندگی سیدمصعب لواسانی و سیدحامد نجفی، کاری از گروه دانش شبکه سوم سیماست و به طور هفتگی از ساعت 30‌/‌21 به مدت 30 دقیقه روی آنتن می‌رود.

این برنامه به موضوع فناوری اطلاعات در بخش‌های رایانه، تلفن همراه، صوتی و تصویری، شبکه‌های کامپیوتری، اخبار دانش و فناوری و معرفی سایت‌ها می‌پردازد.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: