روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
پنجشنبه 29 فروردين 1398 / 12 شعبان 1440 / a 18 Apr 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
راديو و تلويزيون
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 06 تير 1390 - ساعت 00:02
شماره خبر: 100847235401
«همسايه دنا» در 13 قسمت 40 دقيقه اي توسط حميد اکرمي کارگرداني مي شود
فرهنگ آپارتمان‌نشيني موضوع يک سريال طنز شد
صدرالدین حجازی، بازیگری که در قسمت‌های ابتدایی سریال «نابرده رنج» او را در نقش پدر اسد، قهرمان اصلی سریال دیده بودیم، بتازگی جلوی دوربین یک سریال طنز رفته است.

این سریال که «همسایه دنا» نام دارد در 13 قسمت 40 دقیقه‌ای توسط حمید اکرمی کارگردانی می‌شود. به جز صدرالدین حجازی بازیگران شناخته شده دیگری نیز در نقش‌های مختلف این سریال هنرنمایی می‌کنند. رضا فیاضی، آزاده ریاضی، علی اسکندری و ناصر یاری بازیگرانی هستند که در نقش‌های مختلف این اثر دیده خواهند شد.

تهیه‌کنندگی این اثر را رحیم جهان بازی برای صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد انجام می‌دهد و قرار است پس از آماده شدن از یکی از شبکه‌های سراسری پخش شود. او با توضیح این که این سریال بیش از 6 ماه پیش تولید داشته است به خبرنگار ما می‌گوید: با توجه به این که برخی از بازیگران شناخته شده و غیربومی در این سریال نقش‌آفرینی می‌کنند، مشاور لهجه با این بازیگران کار می‌کند تا آنها بتوانند به صورت صحیح و دقیق اصطلاحات محلی و بومی را بیان کنند.

وی همچنین از حضور بازیگران مختلف بومی در این سریال خبر داد و گفت: این مجموعه 15 شخصیت اصلی دارد که حدود 60 درصد از بازیگران این سریال ملی و بقیه از بازیگران منطقه انتخاب شده‌اند.

داستان این سریال در یک آپارتمان می‌گذرد. 4 خانواده با فرهنگ‌های مختلف، ساکنان این آپارتمان هستند.
« توانا »که نقش او را صدرالدین حجازی بازی می‌کند از ابتدا در این آپارتمان ساکن است و با وجود آن که واحدهای دیگر را به اشخاص دیگری واگذار کرده، اما با ساکنان آنها مانند مستاجر برخورد می‌کند. در طبقه دوم این آپارتمان مردی که ‌آلزایمر دارد به همراه خانواده‌اش زندگی می‌کند و در طبقه سوم هم زوج جوانی که به دنبال مد و شرایط روز جامعه هستند سکونت دارند. در طبقه چهارم این آپارتمان هم خانواده‌ای فرهنگی ساکن هستند که در تلاشند تا فرهنگ صحیح آپارتمان‌نشینی را به دیگر ساکنان این مجتمع بیاموزند که این مساله هر بار ماجراهای مختلفی را به وجود می‌آورد.

جهان‌بازی با بیان این که روابط بین این خانواده‌ها در آپارتمان به شیوه‌های گوناگون به تصویر کشیده خواهد شد، گفت: با توجه به رویکرد این مجموعه در فیلمنامه به رفتارهای طنز و خلق موقعیت کمدی نیز توجه شده است.

وی درباره اهداف ساخت سریال همسایه دنا گفت: با توجه به گسترش آپارتمان‌نشینی در شهرها، رسانه‌ها از طریق تهیه برنامه‌های نمایشی می‌توانند نسبت به آموزش فرهنگ آپارتمان‌نشینی اهتمام کنند تا مردم با نحوه صحیح آپارتمان‌نشینی در شهرها بیشتر آشنا شوند.

کار تصویربرداری این سریال از اواخر خرداد آغاز و احتمالا تا اواخر مرداد به طول خواهد انجامید. قرار است پس از اتمام تصویربرداری، یک نسخه تله‌فیلم نیز از این اثر تهیه شود.در ساخت این سریال بابک نعمتی (مدیر تصویربرداری)، میثم کیامرثی (مدیر صدابرداری)، مرضیه کوشکی (طراح صحنه و لباس)، هانی گل‌شاهی (طراح گریم) و فرهاد مصباح (مدیر تولید) همکاری می‌کنند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: