روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 23 مهر 1398 / 15 صفر 1441 / a 15 Oct 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
فرهنگي
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 28 مهر 1390 - ساعت 00:05
شماره خبر: 100857162046
کنسرت ارکستر مهرنوازان، به گوش مخاطبان خوش آمد
ارکستر مهرنوازان با رهبری فرهاد فخرالدینی، خوانندگی سالار عقیلی و تک نوازی کیوان ساکت در 2 شب گذشته، اجراهای موفقی را در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران پشت سر گذاشت.

شامگاه سه‌شنبه و چهارشنبه، فرهاد فخرالدینی با انتخاب قطعات متنوع برای این کنسرت توانست برنامه‌ای را روی صحنه ببرد که به گوش مخاطبان خوش بیاید و آنان را راضی راهی خانه‌ها کند.

کنسرت ارکستر مهرنوازان در 2 بخش برگزار شد؛ در بخش اول، ابتدا قطعات شورآفرین با شعر علی اکبری قربانی‌، آتش عشق سروده اسماعیل فرزانه، بادبان کاغذی با شعر بیژن ارژن‌، با شباهنگ از فریدون مشیری، شب با شعر محمدسعید میرزایی‌ که آهنگ‌های آنها را فریدون حافظی، محسن حسینی، مازیار حیدری و منصور نریمان ساخته بودند، نواخته شد که با اجرای قطعه‌های خوشه‌چین از روح‌الله خالقی و با شعر کریم فکور و دختر کولی از عباس شاپوری با شعر رحیم معینی کرمانشاهی ادامه یافت. این 2 قطعه آنقدر برای حاضران در سالن آشنا بود که آنها را همراه ارکستر زمزمه می‌کردند. این بخش از کنسرت با اجرای راپسودی چهارگاه از کیوان ساکت به پایان رسید.

همچنین در بخش دوم این کنسرت، قطعه‌ حالا چرا؟ از روح‌الله خالقی با شعر شهریار‌، دگر چه خواهی از حبیب‌الله بدیهی با شعر نواب صفا، کنسرتوی تار از فرهاد فخرالدینی‌، یک خانه پر ز مستان از کیوان ساکت، گیسو از فریدون حافظی با شعر میرناصری شریفی و خاکم مهرآیین از علی‌اکبر قربانی با شعر اسماعیل فرزانه اجرا ‌شد.

اوج برنامه ارکستر مهرنوازان، اجرای سرود ای ایران بود که در این بخش فخرالدینی رو به مردم ایستاد و آنان را که با صدای بلند شعر قطعه را همراه با خواننده می‌خواندند، رهبری کرد.

از نکات مثبت کنسرت ارکستر مهرنوازان می‌توان به هماهنگی بین اعضای آن، چیدمان مناسب نوازندگان و انتخاب قطعات متنوع اشاره کرد که در 2 شب گذشته، اجرایی موفق را رقم زد.

ارکستر ملی مهرنوازان امشب نیز در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران روی صحنه می‌رود.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: