روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 01 خرداد 1398 / 17 رمضان 1440 / a 22 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه انقلاب دوم
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 11 آبان 1390 - ساعت 16:15
شماره خبر: 100858359564
خاطره منتشر نشده
نفوذ در دل‌ها
عماد افروغ در زمان تسخیر لانه جاسوسی در ایران نبوده، اما خواندن خاطره‌ای که از انگلستان و ماجراهای مربوط به همین واقعه ذکر می‌کند خالی از لطف نیست: «بعد از این‌که لانه جاسوسی آمریکا در ایران تسخیر شد ما که آن روزها دانشجوی خارج‌از کشور بودیم، در اعتراض به دستگیری تعدادی از دانشجویان در آمریکا، روبه‌روی سفارت این کشور در انگلستان تظاهرات کردیم؛ تظاهراتی که به دستگیری ما انجامید.

من در زندان وارد اعتصاب غذا شدم، بعد از آن هم که از انگلستان اخراج شدیم و توانستیم به ایران برگردیم. خاطره جالب این دستگیری برای من این بود که پلیسی که در دادگاه علیه من شهادت داده بود، روز آخر که من از زندان آزاد و پس از آن از آنجا اخراج شدم، در آن روز آخر بین نماز ظهر و عصر آمد و به من گفت: «من یک سوال داشتم، ممکن است از خدا بخواهی مرا ببخشد.»

جالب بود. این هم بعد معنوی و ملکوتی انقلاب ما که آن‌گونه او را تحت‌تاثیر قرار داده بود تا بیاید و از من بخواهد برای بخشش او دعا کنم،‌ بعدی که متاسفانه مورد غفلت قرار گرفته و دستخوش یکسری سیاست‌های اقتصادی و سیاسی شتابزده شده‌ است. آن پلیس وقتی معرفت بچه‌ها و نماز جماعت آنها را دید، تحت‌تاثیر قرار گرفت.»


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: