روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
پنجشنبه 02 اسفند 1397 / 15 جمادي الثاني 1440 / a 21 Feb 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
گفتگو
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 12 بهمن 1388 - ساعت 00:01
شماره خبر: 100866222137
با سعيد معروف، بهترين پاسور آسيا
معجزه واليبال ايران
با قدی متوسط و جثه‌ای که کمتر به والیبالیست‌ها می‌ماند، پشت تور سفید رنگ والیبال خود نمایی می‌کند. پاسوری که از همان ابتدا ‌درخشید و پله پله، نردبان موفقیت را بالا رفت و در اوج، جایی که روزی در آرزوهایش‌ ترسیم کرده بود، ایستاد و خیلی زودتر از نام‌خانوادگی‌اش معروف شد. شاگرد بی‌نام و نشان سال‌های دور مصطفی کارخانه، امروز وقتی مقابل تیم‌های سوپر لیگی به میدان می‌رود، رقبایش را به وحشت می‌اندازد، آنقدر که مربیان دست کم 2 بازیکن خود را مامور مهار او می‌کنند. تمام‌ترس رقبایش نه به خاطر قد و قواره بلند و هیکل تنومند بلکه به دلیل هوش و ذکاوت خدادادی‌اش است. پاس‌های لب تور که به همت هم تیمی‌هایش به زمین حریف دوخته می‌شود، همه و همه از یک چیز سرچشمه می‌گیرد: تمرین منظم و قدرت بالای تفکر.

سعید معروف، معروف‌تر از آن است که بخواهیم از افتخار آفرینی‌هایش در رده‌های مختلف ملی بنویسیم. اما عنوان ارزشمند‌ترین بازیکن آسیا در مسابقه‌های والیبال جام ملت‌ها چیزی نیست که براحتی بتوان از آن عبور کرد و آن را کم فروغ جلوه داد، عنوانی که تا مدت‌ها والیبال تشنه کشورمان به آن خواهد بالید. پاسور ارومیه‌ای تیم ملی والیبال کشورمان که تاکنون توانسته 3 بار عنوان بهترین پاسور آسیا را از آن خود کند در یک صبح زمستانی و دقیقا سر ساعت 10 رودررویمان نشست و از افتخار آفرینی‌هایش گفت. او واقعا دقیق است درست مثل پاس‌های کوتاه و سرعتی‌اش.

شما در پانزدهمین دوره مسابقه‌های جام ملت‌های آسیا که به میزبانی فیلیپین برگزار شد، عنوان ارزشمند‌ترین بازیکن را به خود اختصاص دادید، در حالی که همگی فکر می‌کردند شما بهترین پاسور مسابقه‌ها خواهی شد؟

بله کاملا درست است، البته من در مسابقه‌های مقدماتی المپیک پکن و avc کاپ به عنوان بهترین پاسور انتخاب شدم، اما در مسابقه‌های جام ملت‌ها وقتی بهترین پاسور را معرفی کردند خیلی ناامید شدم چون انصافا در آن مسابقه‌ها خوب کار کرده بودم و حقم بود که کاپ بگیرم اما در اوج ناباوری من را به عنوان ارزشمند‌ترین بازیکن معرفی کردند واقعا هیجان زده شده بودم. فکر می‌کنم این کاپ بهترین و موثر‌ترین پاداشی بود که می‌شد به آن همه تلاش داد.

فکر می‌کنید معیار کمیته برگزاری مسابقه‌ها از این انتخاب چه بود؟

دقیقا نمی‌دانم، اما فکر می‌کنم این کاپ متعلق به بازیکنانی است که در امتیاز آوری تیمشان نقش مهمی ایفا می‌کنند.

مربیان تیم‌های مختلف در سوپر لیگ والیبال معتقدند سعید معروف، پاسور خوش فکری است و برای شکست دادن تیم سایپا اول باید شما را مهار کنند؟

ببینید خوشفکری در والیبال بخصوص در پست پاسور یک اصل است. من اعتقاد دارم تمام پاسور‌هایی که در سوپر