روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
تپش
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 21 بهمن 1388 - ساعت 19:01
شماره خبر: 100867090450
چهره‌ها و حادثه‌ها
دزد ،پول‌فروش‌خانه‌ام را برد
ناصر ابراهیمی، مربی باسابقه فوتبال ایران، متولد 1321 در تهران است. او فوتبال را از زمین‌های خاکی نظام‌آباد شروع کرد و از 12 سالگی در تیم نوجوانان و سپس جوانان شاهین بازی می‌کرد. او 4 سال هم عضو تیم استقلال (تاج سابق) بود. ابراهیمی پیش از انقلاب سرمربی تیم ملی نوجوانان بود و بعد از انقلاب در دوره‌های مختلف سرمربیگری تیم ملی را برعهده داشت. او در تیم‌های مختلف در شهرستان‌ها و چند تیم تهرانی مربی بوده است. در دوره سرمربیگری او تیم پرسپولیس بارها قهرمان شد. او 12 مدرک مربیگری از فیفا دارد.

 فوتبال در زندگی ناصر ابراهیمی نیز مثل بیشتر اهالی فوتبال در هم آمیخته و بیشتر حوادثی که در ذهنش مانده ورزشی است، اما سرقتی که حدود 30 سال پیش برای خانواده اش اتفاق افتاد چیز دیگری است. ابراهیمی ماجرا را تعریف می‌کند: «اوایل انقلاب من در حوالی میدان آفریقا یک خانه 100 متری داشتم. می‌خواستم این خانه را با یک خانه 70 متری تعویض کنم و با پولی که دستم می‌آید برای دخترم جهیزیه تهیه کنم. بعد از معامله همسرم با 500 هزار تومان پول داشت به خانه می‌آمد که موتورسوارها کیفش را مقابل خانه زدند.»

500 هزار تومان در آن موقع پول خیلی زیادی بود. ابراهیمی می‌گوید: آن سال من از اداره برق ماهی 1200 تومان حقوق می‌گرفتم. پیکان 150 هزار تومان بود و یک آپارتمان خوب در اکباتان یک میلیون و نیم. 500 هزار تومان خیلی پول بود. بعد از اتفاقی که افتاد مجبور شدم در یک خانه 60 متری زندگی کنم، بعد از این حادثه علی پروین پیشنهاد می‌دهد که بین استقلال و پرسپولیس یک بازی خسارت ترتیب دهند تا خسارتی که به سرمربی وقت تیم ملی وارد شده، جبران شود. اما این بازی هیچ گاه برگزار نمی‌شود.

تلخ‌ترین حادثه فوتبالی ابراهیمی را اتفاقاتی رقم زده که در سال 1364 در بازی‌های جام ملت‌های آسیا افتاده است. ابراهیمی توضیح می‌دهد: «ایران بهترین تیم بود و ستاره‌های زیادی داشت و کسی جلودارش نبود. ما دو بازی را با پنالتی باختیم. ضربه نهایی را شاهین بیانی با گلی که به خودی زد وارد کرد و من و تیمم قهرمانی را از دست دادیم. هنوز هم وقتی یاد آن دوران می‌افتم ناراحت می‌شوم. ناصر ابراهیمی، مدتی است که بیکار است. اما در روز انجام این مصاحبه او قرار است که با علی پروین فوتبال بازی کند. شاید این بازی دوستانه از تلخی‌هایی که به قول خودش قدرنشناسی‌ها برایش به وجود آورده ، کم کند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: