روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 30 بهمن 1397 / 13 جمادي الثاني 1440 / a 19 Feb 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 89
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 27 اسفند 1388 - ساعت 00:03
شماره خبر: 100869686427
بيژن مقدم
صحنه زندگي
آن همه ناز و تنعم که خزان می‌فرمود
عاقبت در قدم باد بهار آخر شد

1- سال 88 سال آزمون‌های سخت بود. سال سربلندی ملت، سال عزت، سال انتخاباتی پرشور و حوادثی تلخ و پایانی شیرین. هر چه بود، گذشت و به جای راه طی شده نگاهمان را به سالی نو معطوف می‌کنیم. سالی که می‌تواند برایمان سرشار از شادی و نشاط، پیروزی و پیشرفت، وحدت و یکدلی باشد. فراموش نخواهیم کرد سال 88 را که سال «اصلاح الگوی مصرف» نام گرفت. این سال آغازی بود بر پیمودن یک راه طولانی برای رسیدن به اهدافی که رهبر انقلاب برای مردم و مسوولان ترسیم کردند.

شاید گام‌های اول در سال 88 برداشته شده باشد ولی حتما ناکافی و ناتمام بوده است. سال 89 نیازمند گام‌های بلندتری هستیم تا استفاده از امکانات ملی و فردی در چارچوب مصرف بهینه و صرفه‌جویی رقم بخورد.

2- سال 89 اولین سال اجرای قانون هدفمندی یارانه‌هاست. قانونی که همه بر ضرورت آن اعتراف دارند و آن را تحولی در عرصه اقتصادی جامعه می‌دانند اما مهم‌تر از قانون خوب، مجری باورمند و اجرای خوب است که می‌تواند شیرینی حاصل از یک طرح را به کام مردم بچشاند.

خوشبختانه دولت و مجلس عمیقا به اجرای آن باور دارند و همین می‌تواند نویدبخش آثار مثبت ناشی از آن باشد. هر چند عملیاتی کردن چنین امری که به نوعی جراحی اقتصاد کشور محسوب می‌شود، بی‌عارضه نمی‌تواند باشد. اینجاست که همراهی مردم و بخش‌های مختلف اقتصادی (خصوصی و دولتی) یک ضرورت انکارناپذیر می‌شود.

3- جام‌جم در سال 89 دهمین سالگرد انتشار خود را پشت سر می‌گذارد. برآنیم تا همچون گذشته، زبان مردم و در کنار شما خوبان باشیم. روزنامه برایمان نه کاغذ و مرکب بلکه صحنه زندگی و زیستن با شادی‌ها و غم‌های مردم است.

تلاش می‌کنیم جز در مسیر آگاهی و امید گام برنداریم.

اگر از تلخی‌های روزگار می‌نویسیم صرفا برای بیداری کسانی است که وظایفی بر دوش دارند و اگر از شادی‌ها و پیشرفت‌ها و پیروزی‌ها سخن می‌گوییم، می‌خواهیم گام‌های بعدی بلندتر و محکم برداشته شود.

*‌*‌*‌

لب سرچشمه‌ای و طرف جویی
نم اشکی و با خود گفتگویی
به یاد رفتگان و دوستداران
موافق گشته با ابر بهاران

*‌*‌*‌

4- در پایان بار دیگر یاد می‌کنیم از امام‌مان که سالیانی است در میان ما نیست.

نام و یاد شهدایمان را گرامی می‌داریم و با خود می‌گوییم هر چه داریم از لطف خدا، نفس قدسی آن پیر سفر کرده و خون شهیدانمان است و قدردان نعمت رهبری آگاه، حکیم و فرزانه‌ای هستیم که چون کشتی‌بانی دلسوز و فداکار، کشتی انقلاب را از طوفان‌های سهمگین به ساحل امن رسانده و می‌رساند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: