روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
پنجشنبه 27 دي 1397 / 10 جمادي الأول 1440 / a 17 Jan 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 89
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 27 اسفند 1388 - ساعت 00:04
شماره خبر: 100869686499
محسن ماندگاري
پيام‌آور زندگي
صدای پای بهار از کوچه پشتی دفتر روزنامه به گوش می‌رسد. پیرمردی که لباس عشایری پوشیده سرنا می‌نوازد و همکارش که جوان‌تر می‌نماید بر دهل می‌زند و این یعنی این که نوروز بزودی از راه می‌رسد.

سال قبل در همین روزها که پیغام‌آوران بهار با ساز و دهل‌شان، پیشاپیش، آمدن نوروز را نوید می‌دادند هیچ کس تصور نمی‌کرد که چه سال پر افت و خیز و پرحادثه‌ای در راه است؛ سالی که در کنار شیرینی‌های بزرگش تلخی‌هایی را نیز به کام ایرانیان ریخت.

اما در عین حال، سال 88، سال خوبی برای حرکت رسانه‌ای «جام‌جم» بود، روند آرام و تدریجی به سمت تعالی بیشتر در این سال همچون گذشته ادامه یافت و ارتباط روزنامه با مخاطبان مستحکم‌تر شد.

سال گذشته، علاوه بر تغییر در گرافیک روزنامه که همین اواخر انجام شد، صفحات جدیدی نیز جای صفحات قبلی را گرفت تا به مانند گذشته توجه به ذائقه مخاطبان در صدر اولویت‌های کاری ما قرار گیرد.

صفحه «ماشین» که از چند ماه قبل توسط گروه دانش روزنامه راه‌اندازی شده بود، اکنون هر هفته به معرفی جدیدترین دستاوردهای علمی و تکنولوژیک در عرصه خودرو، موتورسیکلت و هواپیما می‌پردازد.

«سبک زندگی» از دیگر صفحات جدیدی است که به روزنامه اضافه شده است و پیش‌بینی می‌شود همچون صفحه سلامت که سال گذشته با استقبال گسترده شما خوانندگان عزیز مواجه شد، به صفحات پرخواننده روزنامه تبدیل شود. پیش از این ما در ضمیمه «چاردیواری» به موضوعات مربوط به سبک زندگی می‌پرداختیم اما به دلیل تمایل مخاطبان به خواندن مطالب بیشتری در این زمینه، علاوه بر ضمیمه چاردیواری که دوشنبه‌ها منتشر می‌شود هر هفته صفحه «سبک زندگی» با مطالب جذاب به شما مخاطبان ارجمند ارائه خواهد شد.

با گسترش اینترنت و فراگیر شدن این ابزار ارتباطی، اکنون بسیاری از شما خوانندگان به تولیدکننده محتوا در عرصه‌های نوین ارتباطی تبدیل شده‌اید. افزایش روزافزون وبلاگ‌های فارسی زبان در اینترنت که بسیاری از آنها از نظر محتوا، بدیع و ارزشمند است ضرورت توجه مطبوعات به رسانه‌های جدید را دوچندان می‌کند.

عرصه رسانه، هم‌اکنون به گونه‌ای شگفت‌آور در حال تحول و دگرگونی است. با درک چنین ضرورتی بود که «جام‌جم» اولین روزنامه ایرانی بود که در سال 1381 اولین روزنامه آنلاین فارسی‌زبان با نام «جام‌جم آنلاین» را راه‌اندازی کرد و امروز نیز افتخار دارد صفحه جدیدی را در روزنامه چاپی با عنوان «وبلاگ‌ها» بگشاید. ما در این صفحه خواهیم کوشید تا شما را با جالب‌ترین وبلاگ‌های فارسی‌زبان آشنا کرده و در کنار آن، مطالب ارزشمند و مفیدی که توسط وبلاگ‌نویسان در اینترنت منتشر می‌شود، منعکس نماییم. علاوه بر این در صفحات میانی درباره نوآوری‌ها و تحولات جدید در عرصه رسانه با شما بیشتر سخن خواهیم گفت.

گشایش صفحه «خوانندگان» یکی دیگر از برنامه‌های جام‌جم در سال جدید، در راستای سیاست خود برای توجه بیشتر به نظرات و دیدگاه‌های مخاطبان و بهره‌گیری از آن در عرصه اطلاع‌رسانی است. جای خالی این صفحه از سال‌‌ها قبل در روزنامه جام‌جم احساس می‌شد. بویژه آن که مخاطبان روزنامه همواره مایلند نظرات خود را درباره رویدادهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و مسائل مربوط به زندگی و حتی دغدغه‌های روزمره خود را به گونه‌های مختلف ابراز کرده و درباره تحولاتی که پیرامون آنها در جهان می‌گذرد مطلب بنویسند.

ما در «جام‌جم» هر روز با انبوهی از مطالب خوانندگان مواجهیم که بسیاری از آنها می‌خواهند دیدگاه‌‌هایشان در روزنامه منتشر شود، اما به دلیل سیاست جام‌جم در تهیه مطالب توسط خبرنگاران، گزارشگران و نویسندگان ثابت خود، همواره از درج مطالب خوانندگان که بسیاری از آنها نیز ارزشمند و پرمحتواست معذور بوده‌ایم. اکنون صفحه «خوانندگان» مجالی خواهد بود تا دیدگاه‌های شما مخاطبان روزنامه در آن منعکس گردد. این صفحه به صورت هفتگی منتشر خواهد شد و ما پیشاپیش از همه عزیزانی که در سال جدید با ارسال مطالب خود بر غنای این صفحه می‌افزایند سپاسگزاری می‌کنیم و اطمینان می‌‌دهیم مطالبی که از نظر کیفی از حد قابل قبولی برخوردار باشد در روزنامه منتشر خواهد شد.

اطمینان داریم سال 89، سال ارتباط بیشتر و نزدیک‌تر دست‌اندرکاران «جام‌جم» با مخاطبان روزنامه خواهد بود. این ارتباط که از طریق نامه، پیام کوتاه (sms)‌، ایمیل، تلفن و نمابر میسر است به ما امکان می‌دهد تا با خواسته‌های شما مخاطبان بیشتر آشنا شده و تلاش کنیم تا همان باشیم که شما می‌خواهید.

صدای پای بهار که از کوچه پشتی دفتر روزنامه به گوش می‌رسد از نو شدن خبر می‌دهد. از تازگی و از تداوم زندگی و ما می‌خواهیم همواره برای خوانندگان جام‌جم،‌ پیام‌آور چنین ویژگی‌ها و خبرهایی باشیم.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: