روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 30 آبان 1397 / 12 ربيع الأول 1440 / a 21 Nov 2018
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه‌نامه 10 سال با جام‌جم
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
شنبه 11 ارديبهشت 1389 - ساعت 21:35
شماره خبر: 100874002711
نگاهي به آينده
هر امکان جدیدی یا پاسخ به نیازهای گذشته است یا درخواست‌های جدیدی را دامن می‌زند. گسترش رسانه‌ها پاسخی بوده و هست به میل دانستن انسان. از همین روست که «خبر» به بخشی ناگزیر از زندگی فردی و اجتماعی ما مبدل شده است تا عطش فهمیدن و دانستن را پاسخ گوید و رسانه پلی باشد بین رخدادها و مخاطب.

*‌ جام‌جم ده ساله شد. آن روز که از میان انبوهی از رسانه‌های کهنه‌کار و جنجالی و سیاسی و ... سر برآورد شاید کمتر کسی می‌اندیشید که روزی چنین قد کشیده و مدلی از روزنامه‌نگاری موفق را به نمایش بگذارد.

*‌مدلی که در آن «فرهنگ» محور تلقی می‌شود. نقدها از سر انتقام نگاشته نمی‌شود. منافع ملی مورد توجه قرار می‌گیرد و در آن ارزش‌ها پاس داشته و تعهد به قلم و مخاطب یک اصل پایدار است.

اصول حرفه‌ای در خدمت اخلاق رسانه‌ای قرار می‌گیرد. به نیازهای مردم احترام گذاشته، خود را پاسخگوی آن می‌داند. خنثی نیست، هدفمند و باورمند است. نگاهی رو به جلو دارد و آینده‌پژوهی را رمز توفیق می‌داند. این مدل به مدد همکارانی باایمان، تلاشگر و مستعدی شکل گرفت که طی سال‌ها با همه تلخی‌ها و شیرینی‌های دنیای رسانه زندگی کرده و لحظه‌ای از کار و تلاش باز نماندند.

*‌ امروز ده ساله شدیم، در حالی که هنوز راهی دراز تا مطلوب مانده است. باید بدانیم اگر به آنچه داریم راضی شویم حتما اولین گام را در مسیر سقوط برداشته‌ایم. نگاهمان به دوردست‌هاست. در آرزوی روزی که سبد هیچ خانه‌ای خالی از روزنامه نباشد.

جوانان و کودکانمان دکه‌های روزنامه‌فروشی را برای یافتن روزنامه دلخواه خود زیر و رو کنند.

به زمانی می‌اندیشیم که بیشترین مطالب روزنامه را مخاطبان فهیم، اندیشمند و خلاق آن بنویسند. این نیز شدنی است....

با تقدیم خالصانه‌ترین درودها و سلام‌ها به شهدای اهل قلم و رسانه

بیژن مقدم
مدیر مسوول


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: