روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 27 مهر 1398 / 19 صفر 1441 / a 19 Oct 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
اقتصاد
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
پنجشنبه 18 شهريور 1389 - ساعت 00:03
شماره خبر: 100885255814
آمادگي ايران براي صادرات گاز به عراق
مصطفی کشکولی با اشاره به تفاهمنامه صدور روزانه 5 تا 10 میلیون مترمکعب گاز به عراق، گفت: با توجه به گفتگوهای انجام شده با مقام‌های عراقی، پیش‌بینی می‌شود استان ایلام نقطه آغاز صدور گاز ایران به عراق باشد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در گفتگو با شانا با اعلام آمادگی شرکت ملی گاز ایران برای انتقال گاز به عراق افزود: خوزستان، ایلام و کردستان، گزینه‌های مطرح برای صادرات گاز ایران به عراق هستند، اما گفتگوهای انجام شده با مقام‌های عراقی موید این موضوع است که گاز ایران با خط لوله ششم سراسری (بخشی از آن) وارد خاک عراق خواهد شد.

وی تصریح کرد: البته دراین باره و این که گاز کشورمان از چه مسیری به عراق صادر شود، هنوز چیزی نهایی و مشخص نشده است. به گزارش شانا، بر اساس تفاهمنامه امضا شده میان ایران و عراق، روزانه 5 تا 10 میلیون مترمکعب گاز به این کشور صادر خواهد شد و طرف عراقی مشتاق و علاقه مند به واردات گاز از ایران است.

همچنین ایران و سوریه خواهان احداث یک خط لوله گازی از مسیر عراق به سوریه هستند تا از طریق دریای مدیترانه به سمت اروپا امتداد یابد.

به گفته سهیلی‌پور، مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز ایران کارگروه‌های فنی، حقوقی و مالی در دو کشور ایران و عراق فعال هستند تا شرایط و زمینه لازم را برای عقد قرارداد آماده کنند.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: