روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
شنبه 04 خرداد 1398 / 20 رمضان 1440 / a 25 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
مجلس و مردم
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 10 آذر 1389 - ساعت 13:50
شماره خبر: 100892479281
مراجع و مجلس هشتم
مجلس، زبان و چشم و گوش ملت
رئیس مجلس در دیدار با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی با اشاره به جایگاه مجلس در نظام اسلامی گفت: مصوبات مجلس توسط شورای محترم نگهبان با قانون اساسی و شرع تطبیق داده می‌شود که کار شورای نگهبان در تطبیق قوانین با شرع کار دشواری است. وی با تاکید بر اینکه مجلس باید روی موضوعات اصلی کار کند، گفت: قانون آزاد باید به قانون‌گذار آزاد تحویل داده شود. وقتی قانون‌گذار آزاده نباشد، قانون آزاد نیز تصویب نمی‌شود. جوادی آملی افزود: اگر مجلس زبان، چشم و گوش ملت است باید مراقب همه بخش‌ها باشید و فقط به فکر تقنین نباشید. اگر خدای ناکرده مجلس فقط به فکر تقنین باشد این مجلس ناقص است. وی تاکید کرد: مجلس باید با قوه مجریه و قوه قضائیه و همچنین رهبری هماهنگ باشد.

نمایندگان و مصالح نظام اسلامی

حضرت آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی با تأکید بر اینکه مواضع نمایندگان مجلس باید در جهت مصالح نظام اسلامی باشد، گفت: نماینده مجلس باید مستقل بوده، نه با دولت و نه علیه دولت باشد بلکه در جهت اهداف دین و خدمت به مردم گام بردارد.

این مرجع تقلید با تأکید بر لزوم توجه و همت نمایندگان مجلس در جهت مقابله با مفاسد و اجرای احکام دین، خاطرنشان کرد: از فرصتی که در اختیار شما قرار گرفته کمال استفاده را ببرید و در جهت تحقق منویات حضرت ولی‌عصر (عج) تلاش کرده و بدانید که نخستین کسی که نسبت به کمبودهای اخلاقی، سیاسی و اقتصادی در جامعه اسلامی رنجیده خاطر می‌شود، وجود مقدس امام زمان (عج) است.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: