روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
جمعه 27 مرداد 1396 / 25 ذی القعدة 1438 / a 18 Aug 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
موج سوم
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 10 آذر 1389 - ساعت 19:31
شماره خبر: 100892499743
هوشنگ؛ مهمان خانه‌هاي شما مي‌شود
در آستانه روز جهانی ایدز، پخش انیمیشن پیشگیری از بیماری ایدز از سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود.

داستان این انیمیشن با وارد‌شدن یک ‌جوان‌وسواسی به نام «هوشنگ» که می‌ترسد به‌بیماری ایدز مبتلا شده باشد به‌مطب دکتر مشاور آغاز می‌شود. سووالات و نگرانی‌های این فرد، طی قسمت‌های مختلف مجموعه باعث می‌شود، دکتر مشاور، اطلاعات جامعی را ارائه کرده و به‌راه‌های انتقال و پیشگیری از بیماری ایدز و در نهایت در خصوص درمان آن توضیحاتی را ارائه کند.

هوشنگ، موضوعات مختلف مربوط به موضوع بیماری ایدز را با شعر و طنز و به‌صورت موزیکال برای همگان روایت می‌کند. هر قسمت از این انیمیشن، به‌موضوعی خاص و مرتبط با موضوع ایدز می‌پردازد. معرفی بیماری ایدز، راه های انتقال، راه‌های پیشگیری، سرنگ‌مشترک، رابطه‌جنسی، تأثیر قرص‌های روانگردان، انگ و تبعیض و... موضوعاتی هست که در این مجموعه جذاب به جوانان و خانواده‌ها آموزش داده می‌شود.

در هر قسمت با اجرای نمایش کارتونی، موضوع برنامه را در‌عین اطلاع‌رسانی به‌سرگرمی و آموزش مبدل کرده و انگیزه کافی را برای تعقیب این برنامه ایجاد می‌کند...

این مجموعه با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شورای سیاستگذاری سلامت صدا و سیمای جمهوری اسلامی، صندوق کودکان سازمان ملل متحد(UNICEF)، صندوق عمران سازمان ملل متحد(UNDP) و توسط انجمن پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تولید شده است.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: