روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 01 خرداد 1398 / 17 رمضان 1440 / a 22 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه انقلاب ماندگار
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 21 بهمن 1387 - ساعت 17:01
شماره خبر: 100898541674
30 سال اقتدار و بالندگي
30 سال گذشت. به باور عامیانه چه زود. گویی همین دیروز بود طعم گاز اشک‌آور را با شعله‌های آتش و شعارهای انقلابی فرو می‌خوردیم و دوباره فریادی و مشتی گره کرده، کوچه‌ها و خیابان‌ها را یکی در پی دیگری طی می‌کردیم.

هرگز فراموش نمی‌کنم روزی را که در خیابان آزادی امروز، گم شده در میان جمعیتی انبوه شعار می‌دادیم، فردا 8 صبح میدان ژاله. بسیاری بر سر پیمان رفتند اما فردا دیگر ژاله نبود، سنگفرشی از خون بود.

همین دیروز بود که چشم انتظار حضور امام، خیابان را با گل میخک صورتی و قرمز آراستیم تا خوش‌آمدی باشد برای آقا.

30 سال گذشت با غم‌ها و شادی‌ها، ریزش‌ها و رویش‌ها و فرازها‌ و فرودهایی که امروز انقلابی مانا، پویا و ستبر را به ارمغان آورده است.

امروز صدای انقلاب در دنیا بیش از همیشه شنیده می‌شود و صدای انقلاب چیزی جز مفهوم <بیداری> نیست. مگر امام در تئوری <صدور انقلاب> چیزی جز این می‌خواست. امروز در دنیا هر جا فریاد عدالتخواهانه‌ای بلند می‌شود و مقاومتی شکل‌ می‌گیرد، نگاه‌ها به سوی انقلابی اسلا‌می باز می‌گردد که 30 سال است جهان را نه تنها تحت تاثیر بلکه در مسیر دگرگونی قرار داده است.

خدای بزرگ را شاکریم که با عنایت او و مددگیری از روح امام و خون شهدا، ملت ما در عبور از گردنه‌های سخت و نفس‌گیر، بیشترین توفیق را داشته است. هر چند انقلاب برای دستیابی به همه آرمان‌ها و اهدافش راهی بس طولانی در پیش دارد اما آنچه امروز در بسیاری از عرصه‌ها در قالب دستاوردها شاهدیم، بسی غرورآفرین و افتخارآمیز است.

بر این انقلاب می‌بالیم و با کالبدشکافی آسیب‌ها، تهدید‌ها و فرصت‌ها به استقبال دهه چهارم انقلاب با شعار<پیشرفت و عدالت‌> خواهیم رفت.

بیژن مقدم


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: