روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 02 مهر 1396 / 03 محرم 1439 / a 24 Sep 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
سي بهار
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 21 بهمن 1387 - ساعت 20:52
شماره خبر: 100898562340
محمدحسن انصاري‌فرد:
پياده‌روي از ميدان انقلاب تا بهشت‌زهرا
با این که محمدحسن انصاری‌فرد در بهمن 57 یک نوجوان 16 ساله بوده است، اما طوری از فعالیت آن روزها با دوستانش می‌گوید که به زحمت می‌توان سن و سال آن دوره‌اش را باور کرد. صحبت‌هایش را بخوانید:

با وجود سن نسبتا پایینی که داشتید در روزهایی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد، حضور فعالی داشتید؟

آن موقع اصلا سن و سال مطرح نبود، حتی بچه‌های کوچک و افراد مسن با شور و اشتیاق کار را دنبال می‌کردند. ما هم از همان روزهای نخست در تمام صحنه‌ها حاضر بودیم، در تظاهرات شرکت می‌کردیم، بیشتر در خیابان انقلاب و تجمع‌هایی که در دانشگاه تهران انجام می‌شد، حضور داشتیم.

خاطره خوبی از آن دوران دارید؟

یک روز از دانشگاه امیرکبیر به سمت میدان انقلاب حرکت کردیم، جمع عظیمی از مردم شعار می‌دادند و در این راهپیمایی حاضر بودند. نرسیده به میدان انقلاب جلوی ما را گرفتند، گارد شاه هم صف مقابل ما را گرفته بود، تیراندازی شد و صفی که افراد گاردی قرار داشتند کشته شدند، اما به لطف خدا از آن مهلکه فرار کردیم؛ مردم تمام راه را با فریاد الله‌اکبر طی می‌کردند. با این که پس از این همه فداکاری و ایثار سرانجام امام آمدند و اتفاقا روز ورود امام هم از صبح در تدارک رفتن به محل سخنرانی بودیم.

زمان سخنرانی امام خمینی (ره)‌ در بهشت زهرا حضور داشتید؟

روزی که قرار بود امام (ره)‌ وارد ایران شوند از صبح زود همراه با جمعیت و تعدادی از دوستانم مقابل نرده‌های ورودی دانشگاه تهران اجتماع کردیم، اما وقتی امام آمدند و مقابل تریبون ازدحام فوق‌العاده‌ای بود تصمیم گرفتند که به بهشت زهرا بروند، همان جمعیت از مقابل دانشگاه تهران تا بهشت زهرا پیاده رفتیم و به سخنرانی رسیدیم

مهم‌ترین دستاورد جمهوری اسلامی ایران از دیدگاه شما چیست؟

به نظر من وضعیت فرهنگی و رفاهی مردم متحول شد و جوانان در محیطی مناسبت فرصت پرورش پیدا کردند، از نظر پیشرفت هم که در تمام روستاها خوشبختانه رفاه خوبی برقرار است، برق، گاز، راه‌آهن، فرودگاه‌ها و جاده و ... به نظر من تمام این کارها درست است که در عرض 30 سال انجام شده اما واقعا کار ساده‌ای نبوده است.

سارا احمدیان


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: