روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 02 مهر 1396 / 03 محرم 1439 / a 24 Sep 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
سي بهار
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 21 بهمن 1387 - ساعت 21:08
شماره خبر: 100898635537
منيره نوبخت *
زنان، تصوير انقلاب در دنيا
به روزهای سال 57 نگاهی می‌اندازم، ماه‌های نزدیک به بهمن و شور و هیجان فضای مدارس و دانشگاه‌ها و نسل جوان آن روز. کلاس‌های درس که با شنیدن فریادهای الله‌اکبر و تظاهرات مردم تعطیل می‌شد و دانش‌آموزان به صفوف مردم می‌پیوستند. کلاس‌های دانشگاه براحتی مدارس نبود و درها سخت‌تر به روی دانشجویان باز شد که البته به همت همین دانشجویان شور و شعف آنان را نیز به کوچه و خیابان پیوند زد. روزهایی که به همین حالت پشت هم آمد. شور وصف‌ناشدنی در جوانان بود و همه ساعت‌ها و لحظات شیرینی که همراه با این گروه طی می‌شد تا به پیوند این روزها به 12 بهمن منتهی شد.

روزی که از آن فعالیت‌های پرالتهاب به یک آرزوی دست‌یافتنی رسیده بودیم. بچه‌هایی که اعلامیه پخش کرده بودند، کوکتل مولوتف ساخته بودند، شهدا را تشییع کردند، در صف‌های طولانی منتظر وصال بودند و حقیقتا 12 بهمن یک روز بی‌نظیر در تاریخ انبوه جمعیت مردم بود که فرودگاه مهرآباد یا غربی‌ترین نقطه شهر را به جنوبی‌ترین نقطه پیوند زدند. اگر از بالا سیل جمیعت را می‌دیدید، صف‌های طولانی و به هم فشرده‌ای را مشاهده می‌کردید که این دو نقطه از شهر را به هم وصل می‌کرد. جالب این که شور و نشاطی در چهره مردم بود که تمام رنج‌ها و مشقت‌های سال‌های قبل، ذره‌ای از امید آنان را کم نکرده بود، حتی آنان با امید بیشتری حاضر شده بودند تا واقعه عظیم تاریخ را رقم بزنند.

حالا به امروز نگاه می‌کنم که 30 سال از آن روزها گذشته، روزهایی که برای همه ما ساعات و لحظه‌هایی از عشق به حضور بود. وقتی امروز به گذشته نگاه می‌کنم، چیزی که قلب من و هر زن مسلمان ایرانی را شاد می‌کند حضورمشتاقانه و کوشای زنان ایرانی است، گویی همان حضور از کوچه پس‌کوچه‌های جنوب شهر، 17 شهریور و میدان شهدا همچنان ادامه دارد و همه با شور و نشاط در عرصه حضور دارند و هنوز به آینده امیدوارند. ما در حالی در 12 بهمن بار دیگر با آرمان‌های حضرت امام (ره)‌ تجدید خاطره می‌کنیم که احساس نمی‌کنیم امام در جمع ما نیست، بلکه با تمام وجود، حضور او را با همان صلابت، هیمنه و استقامت کنارمان احساس می‌کنیم و همین احساس همه ما را برای ادامه راه مصمم می‌کند. در حقیقت، انقلاب ما واقعیتی بزرگ است که البته امروز حضور پرشور زنان مسلمان ایرانی در عرصه‌های خدمات اجتماعی، پژوهشی، علمی و ... تصویری زیبا از ایران و نتیجه و ثمره انقلاب ایران برای دنیای امروز است.

* رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: