روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 02 مهر 1396 / 03 محرم 1439 / a 24 Sep 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
سي بهار
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 21 بهمن 1387 - ساعت 21:09
شماره خبر: 100898637938
منصور پورحيدري:
مردم، با تجربه عمل مي‌کردند
منصور پورحیدری وقتی به یاد بهمن 57 می‌افتد با شور و شوق از تلاش برای حفظ باشگاه استقلال در ماه‌های نخستین پس از انقلاب اسلامی می‌گوید و آن را جزو بهترین خاطرات دوران ورزشی زندگی خود می‌داند.

از 30 سال پیش و روزهایی که به پیروزی انقلاب اسلامی انجامید، بگویید.

من در تهران بودم، یادم هست روز ورود امام خمینی (ره)‌ به ایران آنقدر شلوغ بود که به خاطر ازدحام مردم، نتوانستم حضوری شاهد مراسم باشم، از تلویزیون پیگیر بودم. مردم شور و حال عجیبی داشتند، همه یکدل و یکصدا شده بودند، بعد از آن هم که امام (ره)‌ به بهشت‌زهرا رفتند و سخنرانی تاریخی داشتند که همه از تلویزیون پخش شد.

سال 57 چند ساله بودید؟

32 ساله بودم.

خاطره خوبی از آن زمان دارید؟

تمام آن روزها خاطره بود، خاطرات خوب و بد، بد از این نظر که مردم بسیاری از جوانانشان را از دست دادند، تعدادی از دوستانمان شهید شدند و از بین ما رفتند، اما خوشبختانه شیرینی پیروزی انقلاب مردم را در نهایت شادمان کرد. مهم‌ترین صحنه‌ای که به یاد دارم، مربوط به یک روز پیش از پیروزی انقلاب است، روز بیست و یکم بهمن مقابل دانشکده پلیس حضور داشتم و از نزدیک شاهد بودم که مردم چطور دانشگاه را گرفتند و افسرها را از آنجا خارج کردند، مردم خودشان با تجربه عمل می‌کردند و با هم متحد بودند.

هنوز برای تاج سابق بازی می‌کردید؟

نه من از سال 45 تا 55 در تاج سابق بازی ‌کردم و سال 57 کمک‌مربی یک سرمربی خارجی بودم که با شروع حرکات انقلابی از ایران رفت، اما من به کمک تعدادی از قدیمی‌های استقلال مثل پرویز مظلومی، حاجیلو، شاهرخ و شاهین بیانی و تعدادی دیگر از بچه‌ها تصمیم گرفتیم تیم را حفظ کنیم، مشکلات زیاد بود چون به هر حال تیم ما به نوعی منحل شده بود، اما با تغییر نام به استقلال در فروردین‌ 58 در جام مهدی اسپندی شرکت کردیم و خوشبختانه توانستیم این تیم را زنده نگه داریم. در همان سال سرمربی استقلال شدم، آن موقع آقای عنایت آتشی که الان در بسکتبال فعال هستند کارمند سازمان تربیت‌بدنی بود. و خیلی ما را همراهی کرد تا بتوانیم تیم را سرپا نگه داریم.

سارا احمدیان


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: