روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 04 مهر 1396 / 05 محرم 1439 / a 26 Sep 2017
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
سي بهار
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
دوشنبه 21 بهمن 1387 - ساعت 22:09
شماره خبر: 100898643572
محمود ياوري:
روزهاي انقلاب سراسر شور و هيجان بود
مربی 69 ساله امروز فوتبال کشورمان وقتی می‌خواهد به بهمن 57 فکر کند چندین و چند بار از جوش و خروش و جنب و جوش مردم با هیجان یاد می‌کند و بعد می‌گوید «یادش بخیر تا ماه‌ها پس از 22 بهمن 57 مردم هر جا که یکدیگر را می‌دیدند اول به هم پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک می‌گفتند»، صحبت‌های محمود یاوری خواندنی است.

حال و هوای 30 سال پیش را خیلی خوب توصیف کردید، شما کجا بودید و چه می‌کردید؟

زندگی مسیر عادی خودش را داشت، اما نوعی شور و هیجان وصف نشدنی همراه با اتحاد و صمیمیتی که واقعا دیدنی بود مردم را همچون موجی پیش برد، من هم مثل دیگران در این اتحاد و همراهی حضور داشتم تا این‌که با جانفشانی‌ها و ایثار و فداکاری‌ها امروز به جایی رسیدیم که در مملکت اسلامی شرایط اجتماعی و فرهنگی خوبی حاکم است و از این بابت خیلی خوشحال هستیم.

آن روزها 39 سال داشتید و مربی؟

بله، من مربی پاس بودم.

از آن دوران خاطره‌ای دارید؟

یادم هست یک‌بار با تیم ملی فوتبال ایران برای شرکت در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا به اندونزی سفر کردیم و با این‌که چند سال از انقلاب گذشته بود هنوز هم شور و حال پیروزی انقلاب را حس می‌کردیم.

چه سالی بود؟

سال 63 بود، بازیکنان تیم ملی با عکس امام خمینی‌(ره)‌ که روی سینه داشتند به میدان می‌رفتند، همان جا در نماز‌جمعه هم شرکت کردیم، در مسجد وقتی متوجه شدند که ما ایرانی هستیم و انقلاب کردیم، از انقلاب و رهبر انقلاب می‌پرسیدند، عکس امام‌خمینی (ره)‌ و پرچم ایران را از ما می‌گرفتند تا یادگاری نگه‌دارند، خیلی به ما احترام گذاشتند و در صف اول نماز به ما جا دادند.

کادر فنی آن زمان چه کسانی بودند؟

من سرمربی بودم و آقای ابراهیمی مربی، بین 6تیم اول شدیم، 22 گل زده و 2 گل خورده داشتیم، کارنامه خیلی خوبی بود و توانستیم کاپ اخلاق را هم بگیریم. آن زمان ورزشکاران خیلی سعی داشتند تا جمهوری اسلامی ایران را همه جا به مردم دنیا بشناسانند، به قول امام خمینی‌(ره)‌ ورزشکاران سفیران انقلاب بودند و ما سعی داشتیم که این‌گونه باشیم.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: