روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 01 خرداد 1398 / 17 رمضان 1440 / a 22 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
چشم بيدار
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 23 بهمن 1387 - ساعت 19:15
شماره خبر: 100898805962
ديداري از غرفه وزارت اطلا‌عات در نمايشگاه دستاوردهاي انقلا‌ب
همچنان که مستحضر می‌باشید وزارت اطلاعات در نمایشگاه 3 دهه صلابت و استواری حضور گسترده‌ای دارد و علی‌رغم تنگناهای موجود توانست بخش‌هایی از فعالیت خود را در معرض دید مردم همیشه در صحنه قرار دهد.

در این خصوص گفتگو یی با مدیر نمایشگاه وزارت اطلاعات در سی‌امین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به عمل آورده‌ایم که به شرح زیر می‌باشد:

هدف وزارت اطلاعات از حضور در این نمایشگاه چیست؟

با توجه به نقش وزارت در امر آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به منظور ارتقای ضریب امنیتی جامعه و صیانت و پیشگیری از بروز حوادث و وقایع ناگوار و تقویت همکاری‌های آحاد مردم با سیستم‌های امنیتی و از طرفی بزرگداشت 30 ساله پیروزی و 3 دهه صلابت باعث شد تا وزارت اطلاعات در این نمایشگاه شرکت نماید.

معرفی توانمندی‌های وزارت در امر صیانت از دستگاه‌ها و پیشگیری از بروز حوادث امنیتی و جلوگیری از جاسوسی اجانب از اهداف دیگر وزارت اطلاعات است.

مردم از چه جایگاهی در وزارت برخوردار هستند؟

مردم همواره در نظام جمهوری اسلامی اولین جایگاه را دارند و تاکیدات رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب مدظله‌العالی حکایت از آن دارد که ملت پشتیبان انقلاب‌ اسلامی هستند لذا این حق آنهاست که سیستم اطلاعاتی به آنها اطمینان نماید و مشارکت آنها را جلب نماید، وزارت اطلاعات بدون حمایت و پشتیبانی مردم معنا و مفهوم مردمی و واقعی خود را از دست خواهد داد بنابراین جایگاه مردم در وزارت اطلاعات بسیار رفیع و والاست.

شاخصه سنجش امنیت در جامعه را بیان فرمایید؟

برای امنیت، شاخص‌های متعددی وجود دارد و چون این نمایشگاه مردمی است در این رابطه باید اذعان نمود که رضایت مندی مردم در حوزه‌های امنیت که برای آنها آرامش و اطمینان‌خاطر ایجاد نماید شاخصه بسیار مهمی است و باید در این رابطه تلاش بیشتری به عمل آورد.

چرا دشمنان با ما سر جنگ دارند؟

پاسخ این سوال در متن سوال آمده است وقتی می‌گویید <دشمنان> طبیعی است جنگ هم معنا پیدا می‌کند. بهتر بود این سوال به این شکل مطرح می‌شد که چرا بعضی از کشورها با ما سر جنگ دارند؟! در این فرض باید گفت هیچ ظالمی تاب تحمل اعتراض و فریاد آزادگی مظلوم را ندارد اصولا چپاولگران مخالف پاکی طلبان هستند لذا سر‌منشاء همه جنگ‌ها، بروز و ظهور واژه‌هایی مانند حق و باطل است. بنابراین با توجه به فریاد حق‌طلبی جمهوری اسلامی، گوش باطل‌پرستان را آزرده خاطر می‌سازد و از همین نقطه جنگ شکل می‌گیرد.

دشمنان انقلاب را چه کسانی، گروه‌هایی و کشورهایی تشکیل می‌دهند؟

آمریکا، اسرائیل، انگلیس و هم‌پیمانان آنان دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی هستند و گروهگ‌های منافقین، سلطنت‌طلبان، چپ ورشکسته و چپاولگران اقتصادی هستند که منافع آنها به خطر افتاده لذا برای کسب آن از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند، این مساله را مردم فهیم و آگاه ایران اسلامی کاملا درک می‌کنند و در 30 سال گذشته با حوصله و هوشیاری کامل توطئه‌های آنان را خنثی کرده‌اند بدیهی است اگر توسط وزارت اطلاعات این نقشه‌های شوم برای مردم گفته شود این مردم شریف با فداکاری و از جان گذشتگی آنها را نقش بر آب خواهند کرد.

اهم توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی انقلاب را در 30 سال اخیر بیان نمایید؟

در 30 سال گذشته دشمنان از هیچ تلاشی برای شکست انقلاب اسلامی فروگذاری نکرده است. دشمن با تمام قوا وارد تمام عرصه‌ها شده است هنوز واقعه طبس و کودتای نوژه فراموش نشده است انواع و اقسام تحریم‌های اقتصادی، حمله نظامی عراق به ایران، تحریک گروهک‌های منافقین و چپ و به وجود آوردن حوادث کردستان، ترکمن صحرا، خوزستان و تبریز تمام حاصل تلاش دشمنان است. در یک نگاه ‌کلی مشخص می‌گردد که دشمنان حتی از ترور هم کوتاهی نکردند و در زمان کوتاهی بهترین فرزندان این مرز و بوم و را به خاک و خون کشیدند، آیا کار زشتی روی زمین مانده بود که دشمنان آن را انجام نداده باشند. الحمدلله این مردم با اتحاد و یکپارچگی و با استعانت از پروردگار متعال موفق شدند از این عرصه‌های خطرناک موفق خارج شوند.

آیا وزارت برای اولین‌بار نمایشگاه تشکیل داده است؟

در گذشته نمایشگاه‌های دیگری در تهران و استان‌ها در قالب‌های مختلف وجود داشته است، ولی با توجه به سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حضور وزارت اطلاعات در کنار سایر دستگاه‌ها و با این ترکیب اولین‌بار است که چنین اتفاق مبارکی رخ می‌دهد همان‌گونه ‌که در قسمت اهداف گفته شد با توجه به ارائه‌ عملکرد دستگاه‌های دیگر، وزارت اطلاعات فقط با رویکرد آگاه‌سازی و صیانت و پیشگیری و اطلاع‌رسانی که بخش عمده‌ای از وظایف هم هست شرکت می‌نماید امید است این روش جدید هم مورد استقبال آحاد مردم قرار گیرد.

توقعات وزارت اطلاعات از مردم چیست؟

وزارت اطلاعات خادم مردم شریف است ولی از آنجایی که نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی یک نقش بی‌بدیل است هر قدر میزان همکاری و اعتماد مردم به وزارت اطلاعات بیشتر باشد و افزایش پیدا نماید وزارت اطلاعات در استقرار امنیت پایدار موفق‌تر خواهد بود بدیهی است این همکاری و اعتماد بایستی متقابل باشد باسپاس از پروردگار متعال لازم به ذکر است الحمدلله تا به امروز وزارت اطلاعات توانسته است ضمن جلب اعتماد مردم تلاش مضاعفی را هم در جهت افزایش اعتماد و اعتمادسازی معمول دارد ان‌شاءالله این رویه مستدام باشد.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: