روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
پنجشنبه 27 دي 1397 / 10 جمادي الأول 1440 / a 17 Jan 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
چشم بيدار
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
چهارشنبه 23 بهمن 1387 - ساعت 19:47
شماره خبر: 100898807888
نمونه آثار مرکز بررسي اسناد تاريخي
انقلاب اسلامي به روايت اسناد ساواک ــ کتاب بيست‌ و چهارم
ناشر: مرکز بررسی اسناد تاریخی
تعداد صفحات: 414 صفحه (مصور)‌
قیمت: 20000 ریال
بیست و چهارمین جلد از این سلسله کتب سندی در بردارنده اسناد بیستم دی ماه 1357 تا پنجم بهمن همان سال است. در این اسناد آنگونه که در مقدمه مختصر این کتاب نیز آمده، بیشتر دست و پا زدن‌های سیاسی شاپور بختیار، آخرین نخست‌وزیر نظام شاهنشاهی را در برابر قیام توفنده مردم مسلمان ایران مشاهده می‌کنیم و این ‌که در 22 دی ماه از سوی حضرت امام خمینی اعلام می‌شود: شورای انقلاب تشکیل یافته است. در همین دوران است که اولین مخالفت‌های پرسنل نیروی هوایی و هوانیروز ارتش را می‌بینیم و با فرار شاه در 26 دی ماه مواجه می‌شویم.

اولین سند کتاب گزارشی است از مسلح بودن چند افغانی در جاده خاوران، جاده مامازن و تظاهرات مردم در خیابان فرح‌آباد ژاله و... آخرین سند تلفنگرامی است که از تظاهرات عده‌ای در روستاهای اطراف دامغان و شهرستان شاهرود به طرفداری از قانون اساسی رژیم سابق حکایت می‌کند اما در پایان همین سند به اجتماع مردم سمنان در مسجد جامع به خاطر اعتراض به بسته شدن فرودگاه مهرآباد به روی حضرت امام می‌پردازد فهرست اعلام و اسناد ضمیمه و چندین عکس از تظاهرات مردم پایان‌بخش این کتاب می‌باشد.

نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: