روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 20 آذر 1397 / 02 ربيع الآخر 1440 / a 11 Dec 2018
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 88
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 اسفند 1387 - ساعت 14:41
شماره خبر: 100901640737
گفتگو با مهران مديري به بهانه ساخت مرد دو هزار چهره
مسعود شصتچي دوباره اشتباهي مي‌شود
نوروز است و 14 - 13 روز تعطیل و ایامی‌که علاوه بر دید و بازدید و عیدی گرفتن و عیدی دادن، می‌توان پای رنگین کمانی از برنامه‌های طنز تلویزیونی نشست و به فراخور کیفیت کار از یک برنامه لذت برد و شاید همه شب‌های عید را خندید، اما نکته قابل توجه در این شب‌نشینی‌های عیدانه در تلویزیون با توجه به ترافیک برنامه‌های نوروزی، انتخاب برنامه‌ای نام آشنا و امتحان‌پس‌داده است که در این بین نام مهران مدیری و گروه تولیدش بیش از هر اسمی‌ در این جعبه جادویی خودنمایی می‌کند. در واقع تجربه موفق این کارگردان از دوران ساعت خوش که اتفاقا آن هم در ایام نوروز پخش می‌شد، خاطره خوشی را در ذهن مخاطب باقی گذاشت؛ به گونه‌ای که در هر نوروز انتظار طنزی تازه از این مرد طناز تلویزیون دارد.

مهران مدیری پس از تجربه موفق مرد هزار چهره که نوروز 87 از تلویزیون پخش شد این بار با قسمت دوم مجموعه مرد هزارچهره و کاراکتر«مسعودشصتچی» نوروز را مهمان خانه‌ها است. از‌همین رو با او گفتگویی درخصوص ویژگی‌های مرد دو هزار چهره انجام شده که در نوروزنامه جام‌جم می‌خوانید:

ساخت مجموعه دوم با رنگ‌مایه طنز از اثری که نسخه اول آن با موفقیت و استقبال مخاطب مواجه شده کار سختی است. چطور شد تصمیم گرفتید قسمت دوم این مجموعه 13‌‌قسمتی را برای نوروز بسازید؟

ساخت قسمت اول مرد هزار چهره، تجربه سنگین و در عین حال خوب و لذتبخشی به جهت قصه‌پردازی، نوع ساختار و عوامل کار بخصوص بازیگران بود. به همین دلیل معتقدم مجموعه متفاوت‌تری از کارهای قبلی من بود و زمانی که ساخت مرد دو هزارچهره مطرح شد به‌نظرم آمد پیشنهاد خطرناکی است؛ چرا که تجربه در کار فیلمسازی و یا سریال‌سازی در همه جای دنیا نشان داده که وقتی شماره دوم یک اثر ساخته می‌شود معمولا قضاوت عمومی ‌به این صورت است که می‌گویند قسمت اول بهتر بوده است، به همین دلیل ساخت مجموعه دوم از مرد هزار چهره تجربه سخت و حساسی است.

با توجه به سختی کار که به آن اشاره کردید، چرا در نهایت کارگردانی مجموعه دوم این سریال را پذیرفتید؟

شاید بزرگ‌ترین وسوسه برای ساخت قسمت دوم مرد هزار چهره استقبال و خواست مخاطب بود. به همین دلیل سعی کردیم در مجموعه جدید از این مجموعه 5 موقعیت تازه تعریف کنیم که هم جذاب‌تر از موقعیت‌های سال گذشته باشد و هم این‌که اثر خوش‌ساخت‌تری از آب درآید؛ به همین دلیل به نظر می‌آید موقعیت‌هایی که شخصیت اصلی در آن قرار می‌گیرد هیجان انگیزتر از سال گذشته خواهد بود و تمام تلاش گروه این است که با توجه به کمبود وقت اثری خوش‌ساخت‌تر و خوش‌ریتم‌تر از سال گذشته ساخته شود.

یکی از ویژگی‌های آثار شما به عنوان کارگردان، لحن گفتار در بیان موقعیت‌های طنز درتلویزیون به لحاظ گستردگی م