روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
سه شنبه 20 آذر 1397 / 02 ربيع الآخر 1440 / a 11 Dec 2018
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 88
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 اسفند 1387 - ساعت 14:42
شماره خبر: 100901645981
زهرا عرب - دبير گروه جامعه
بفرماييد، ‌دهانتان را شيرين کنيد
زمستان، فصل سرد سکون و نماد خمودگی و خواب و رخوت، بی‌آنکه برف و بارانی چشمگیر از همیان خود ارزانی ما دارد، به‌تندی گذشت و این روزهای باقیمانده تا بلور بهار حرکت و جنبش و سبزی و سرزندگی، آرام آرام به کوچه‌ها و خیابان‌ها و میان مردم بازگشته است.

حالا دیگر چند روز، چند ساعت، چند دقیقه بیش نیازنیست تا پنجره را باز کنی و بگویی: وه! آنک بهار! سربگردانی و ببینی غنچه غنچه گل، کُپه‌کُپه شکوفه! گوش بسپاری و بشنوی یک حنجره قناری و مضرابی سرشار از چهچهه بلبل و آواز گنجشک و یک ملودی سار روی شاخه‌های درختانی که شانه به شانه هم، دست در دست یکدیگر فرو برده‌اند و جشن زندگی را سرشار از سرزندگی می‌‌کنند.

حالا دیگر چند قدم بیشتر تا دیدارهای پر از لبخند، تا دیده بوسی‌های پر از صفا و صمیمیت، تا در آغوش گرفتن تازگی قدیمی ها، اصلاً یک کلام: چند قدم تا شیرینی و عیدی و عید نمانده است.

روی این بوم نقاشی پررنگ و نگار چه جای خطاطی عیدانه چون منی است جز آنکه خارج از این قاب گسترده بنویسم: عید آمد. زندگی نو شد، بفرمایید دهانتان را شیرین کنید و اگر توانستید اندکی از این کام شیرینی را به دیگران نیز ببخشایید و بچشانید.

سال نو، سال زندگی دیگری است.

زندگی‌تان سبز و فرخنده.


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: