روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
چهارشنبه 29 اسفند 1397 / 13 رجب 1440 / a 20 Mar 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 88
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 اسفند 1387 - ساعت 14:42
شماره خبر: 100901646565
شاگرد اول کابينه
شاگرد اول کابینه نامیده شدن شاید از نگاه رقبا دو پهلو به نظر برسد اما پر بی‌راه نیست برای وزیری که در کابینه پرفراز و نشیب دولت نهم نه هیچگاه موقعیتش تهدید شد ، نه برای سوال و استیضاحی به مجلس فراخوانده شد و البته نه حتی انتقادی و حرف و حدیثی!

مسلما هیچ‌وقت مردم درخصوص عملکرد وزارتخانه‌هایی مانند نفت به طور مستقیم در جریان قرار نمی‌گیرند؛ نهایتا چند خط خبر و یا مثلا انتقاد مجلس از قراردادی نفتی اما شما حتی اگر سرما هم خورده باشید، قیمت قرص سرماخوردگی بزرگسالان، ویزیت و تعرفه پزشک و نحوه ارائه خدمت که باید به شما به عنوان یک شهروند ارائه شود، قابل لمس و بررسی است.

وزارت بهداشت به هر حال وزارتخانه گسترده‌ای است که بحث کسری بودجه و بدهکاری دانشگاه‌ها و بیمارستان‌هایش کلمات کلیدی همه خبرهایش می‌شود.

عملکرد این وزارتخانه در دولت نهم که به نوعی با پایان برنامه چهارم توسعه خواهد بود و دست‌کم در خصوص کاهش سهم پرداختی مردم در حوزه سلامت به 30 درصد، چندان درخشان نبوده است. در حال حاضر سهم مردم از این پرداخت ها حدود 70 درصد است.

اما کامران باقری لنکرانی کیست؟

یک شایعه او را نوه مرحوم آیت‌الله لنکرانی می‌داند، اما شنیده‌های موثق او را به پدری متمول و مادری که اتفاقا کارمند دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شیراز بوده، می‌رساند.

البته نگاهی به کارنامه اجرایی ، توان‌علمی و سوابق لنکرانی نشان می‌دهد که الحق و الانصاف او گزینه قابل قبولی در کابینه دولتی است که شعار جوانگرایی داشته، وقتی که معاونت پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مهم‌ترین مسوولیت‌اش محسوب می‌شود.اتفاقا لنکرانی روز رای اعتمادش هم خطاب به نمایندگان مجلس از توجه به شهرستانی‌ها و کسانی که جوانند و انگیزه خدمت دارند، حرف زد. شاید این جمله آن روز روی تعداد رای‌های سفید مجلسیان به او تاثیر خودش را گذاشت اما حقیقت این است که لنکرانی نه‌تنها در وزارتخانه‌اش بلکه بین خبرنگاران و رسانه‌ها به عنوان فردی فعال شناخته شده است.اما انگیزه این یادداشت به بولتنی برمی‌گردد که صبح به صبح منشی دفتر آقای وزیر روی میزش می‌گذارد.

این بولتن در واقع از تمام اخبار و مطالبی تشکیل شده که در تمامی روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های کشور در حوزه این وزارتخانه چاپ شده است.

این بولتن آنقدر دقیق تهیه و خوانده می‌شود که مثلا از روابط عمومی وزارت بهداشت برای پیام شهروندی که از وضعیت بهداشتی رستورانی گله کرده، پیگیری می‌شود و اسم رستوران یا شماره تماس شهروند مورد نظر پرسیده می‌شود.

از همین رستوران گرفته تا مسائل کلان‌تر و همه آنچه که دست کم در همین روزنامه جام‌جم در این حوزه نوشته می‌شود و قابل پیگیری است، با تاکید بر این که پیگیری موضوع از سوی دفتر وزیر بوده، انجام می‌شود.

هر چند این روند چندین ماه است که آغاز شده و به شکلی نزدیک شدن انتخابات را گوشزد می‌کند اما جا دارد گفته شود درود بر وزیر فعال و پیگیر!


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: