روزنامه جام جم
صفحه اصلی روزنامه درباره ما ارتباط با ما پیوندها راهنمای سایت بورسبورس آب و هواآب و هوا انتشاراتانتشارات اشتراکاشتراک آرشیو روزنامهآرشیو روزنامه
يكشنبه 05 خرداد 1398 / 21 رمضان 1440 / a 26 May 2019
صفحه اول روزنامه
سياسي
راديو و تلويزيون
اقتصاد
فرهنگي
جامعه
ورزش
دانش
جهان
حوادث
ايران زمين
گفتگو
سلامت
انديشه
صفحه آخر
جستجوی پیشرفته
ضمائم
ویژه نامه ها
ويژه نامه نوروز 88
نسخه چاپی فرستادن با پست الکترونیک
سه شنبه 27 اسفند 1387 - ساعت 14:43
شماره خبر: 100901647296
مصر وعده ها
دولتسرای مصری این وزیر، شهره شده به دادن وعده‌های بسیار! اما برخی‌ها عبدالرضا مصری را از قضا با همین وعده‌ها می‌شناسند. وعده‌هایی که اجرا شده یا به طاق جنان سپرده شده است. به هر حال او یا معتقد است که مثلا سازمان نظام پزشکی مانع از اجرای طرح بیمه درمانی می‌شود یا بودجه کافی در اختیار وزارتخانه نیست. به عنوان نمونه در اظهار نظری دیگر می‌گویند اصلا اعلام خط فقر به چه دردی می‌خورد؟ و... اظهارنظرهای دیگری از این چهره خبرساز. با هم بخوانیم:

از نگاه نزدیک:
برخی در سازمان نظام پزشکی مانع از اجرای طرح بیمه درمان می‌شوند

دکتر عبدالرضا مصری، وزیر رفاه و تامین اجتماعی با انتقاد از عملکرد سازمان نظام پزشکی و برخورد غیرمنصفانه با طرح بیمه درمان گفت: برخی از افراد به دلیل گرفتن زیر میزی‌ در شبکه پزشکی کشور با طرح سرانه بیمه درمان مخالف هستند.

به گزارش مرکز خبری امید، دکتر عبدالرضا مصری، وزیر رفاه و تامین اجتماعی با انتقاد از عملکرد سازمان نظام پزشکی و برخورد غیرمنصفانه با این طرح گفت: شبهات پیش آمده در ارتباط با حق سرانه بیمه درمان به ضرر مردم است و دود آن فقط در چشم اقشار کم درآمد می‌رود.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر با تصویب حق سرانه بیمه پایه درمان به میزان 6500 تومان، سازمان نظام پزشکی کشوراین میزان را به ضرر مردم دانسته و وزارت رفاه را مسوول این امر می‌داند. آیا پرداخت 6500 تومان حق بیمه درمانی به مردم فشار می‌آورد یا پرداخت 12000 تومان؟ آیا علت مخالفت چیزی جز حذف زیرمیزهای درمانی است؟

از نگاه متوسط:
انگار همه تخم‌مرغ خور شده‌اند!

مراسم تقدیر بازنشستگان از نمایندگان مجلس با سخنان عجیب وزیر رفاه همراه شد.

در این نشست بازنشستگان به گلایه از اوضاع نابسامان اقتصادی پرداختند و سخن به افزایش قیمت‌ها کشید و برخی حاضران به عنوان نمونه ازگرانی تخم‌مرغ سخن گفتند ولی وزیر رفاه)!( با پاسخ عجیب خود همه را انگشت به دهان کرد. مصری در واکنش به طرح مساله گرانی تخم مرغ به جای پاسخ منطقی، با لحن خاصی گفت: عجیب است که این روزها همه تخم‌مرغ خور شده‌اند!

ندیمی گفت: آقای وزیر! مردم سال گذشته گوجه گران خریده‌اند و این تخم مرغ‌های گران را می‌خواهند با گوجه‌های گران پارسال املت درست کنند، این که تعجب ندارد.

از نگاه دور:
اعلام خط فقر به چه درد می‌خورد!

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با اشاره به تعیین خط فقر بر مبنای کمتر از یک دلار در روز توسط سازمان ملل که به تازگی این خط را 2 دلار هم تعریف کرده است، گفت: در حال حاضر مددجویان تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی که زیر خط فقر هستند، شناسایی شده و بر اساس خط فقر یک دلاری به محروم‌ترین آنها کمتر از 25 هزار تومان نمی‌پردازیم.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با بیان این ‌که در هیچ‌یک از مفاد قانونی کشور ذکر نشده، چنانچه خط فقر 100 یا 400 هزار تومان باشد، به چه دردی می‌خورد و باید چه‌ کار کرد، گفت: محاسبه‌ خط فقر در انواع تقسیمی خود برای برنامه‌ریزان کشور خوب است، اما این ‌که به مردم بگوییم اگر 300 هزار تومان حقوق بگیرید، فقیر هستید، به‌جز آن‌که از نظر روانی برای آنها ایجاد مساله می‌کند، چه فایده‌ای دارد؟


نظر خوانندگان:
لطفاً نظرات را فارسی وارد کنید
نام:    پست الکترونیک: